اروپا احتمالاً در نشست ۲۸ آبان تحریم جدید جمهوری اسلامی را بررسی خواهد کرد

دور دوم تحریم های آمریکا که ۱۴ آبان اجرایی می‌شود صنعت نفت و گاز و پتروشیمی- کشتی‌رانی و نظام بانکی ایران را هدف قرار می‌دهد

ایالات متحده به هشت کشور خریدار نفت ایران معافیت اعطا کرده و سه روز بعد از اینکه مقامات دانمارک اعلام کردند جمهوری اسلامی پشت طرح ترور در خاک این کشور بوده خبرها حاکیست بازارهای خارجی اتحادیه اروپا احتمالاً در نشست ۲۸ آبان تحریم جدید جمهوری اسلامی را بررسی خواهد کرد.

وزیر امورخارجه آمریکا همچنین گفت اتفاقات اخیر در اروپا نشان داد که جمهوری اسلامی و بزرگترین حامی تروریسم در جهان است.

اعلام بازگشت مرحله دوم تحریم ها علیه ایران بازتاب گسترده ای در بسیاری از کشورهای جهان داشت ولی اروپا و روسیه و چین قاطعانه با این اقدام آمریکا مخالفت ورزیدند.

اما  بسیاری از کمپانی های بزرگ این کشور ها ناچار به اطاعت از مقررات اقتصادی جدید آمریکا شدند.

به گزارش آسوشیتدپرس مایک پمپئو وزیر امور خارجه و استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا این خبر را اعلام کردند.

دور دوم تحریم های آمریکا که ۱۴ آبان اجرایی می‌شود صنعت نفت و گاز و پتروشیمی- کشتی‌رانی و نظام بانکی ایران را هدف قرار می‌دهد.

آقایان پمپو و منو چین در نشست مشترک در واشنگتن گفتند تحریم‌ها تا وقتی که تهران به  خواست های واشنگتن تن در ندهد باقی می ماند.

به  دنبال اعلام این تصمیم وزیر امور خارجه آمریکا ۱۲ شرط را برای تغییر رفتار جمهوری اسلامی و مذاکره برای رسیدن به توافق جدید و جامع اعلام کرد.

توقف حمایت تهران از تروریسم- پایان دخالت نظامی  در سوریه و توقف برنامه موشکی بالستیک ایران از جمله مهمترین خواسته‌های آمریکا میباشد.

رئیس جمهوری ایالات متحده و کاخ سفید هم در توییتر با انتشار تصویر پرزیدنت ترامپ از بازگشت همه تحریم های آمریکا علیه ایران خبر دادند.

همزمان کاخ سفید در بیانیه ای تاکید کرد که مواد غذایی و دارو و تجهیزات پزشکی همچنان مشمول تحریم های ایالات متحده علیه ایران نمی‌شود.

مایک پمپئو در نشست خبری خود بار دیگر تاکید کرد که هدف عمده آمریکا از اعمال این تحریم ها اساساً اصلاح رفتار جمهوری اسلامی میباشد و ساعتی بعد در توییتری نوشت اقدامات ما رژیم جمهوری اسلامی را هدف قرار داده و نه مردم ایران را.

مردم ایران  در این رژیم متحمل رنج و آسیب شدند.

وی افزود به همین دلیل است که معافیت‌های بشردوستانه زیادی را در حوزه غذا دارو و تجهیزات پزشکی در نظر گرفته و خواهیم گرفت.