از ابعاد ویروس کورونا در اسرائیل کاسته شده و متقابلا، محدودیت‌های بهداشتی نیز کاهش می‌یابد

ابعاد ویروس کورونا در اسرائیل همچنان پایین تر می رود و زندگی به تدریج، ولی با احتیاط بسیار به حال عادی نزدیک می شود. ولی برخی کارشناسان امور پزشکی بعید نمی دانند که موج تازه ای از ابتلا آغاز شود که احتمالا علت آن، افزایش فعالیت اجتماعی باشد.

در شبانه روز اخیر، تنها یک نفر دیگر از بیماری کووید-۱۹ در گذشته و شمار مبتلایان جدید چهارده نفر اعلام شده و این در حالی است که بیش از یکصد نفر دیگر شفا یافته و به خانه های خود بازگشته‌اند.

همچنین شمار بیمارانی که در وضعیت حاد به سر می برند، مرتبا کاهش می‌یابد و از شمار بیمارانی نیز که به دستگاه تنفسی نیاز دارند، کاسته می شود.

یکی از تصمیمات مهم دولت در راه عادی سازی زندگی، بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه به طور کامل می باشد. ولی در این مورد نیز، دانش آموزان به چند گروه تقسیم شده‌اند، که حداقل تماس را با هم داشته باشند. برخی شهرداری ها گفته اند که هنوز برای این بازگشایی به طور کامل، آماده نیستند و اجرای آن را برای چند روز به تعویق می اندازند.

همچنین موافقت شد که با آغاز فصل شنا در دریا، که از روز چهارشنبه‌ی پیش رو خواهد بود، شهروندان می‌توانند به ساحل دریا بروند و وارد آب شوند. ولی در آنجا نیز باید فاصله اجتماعی و همچنین استفاده از ماسک بینی و دهان رعایت شود.

مقامات اسرائیلی، در راه برداشتن محدودیت‌ها، هر بار یک گام دیگر به جلو بر می‌دارند و پس از یک یا دو هفته تاثیر آن را به روی ابعاد بیماری بررسی می کنند و سپس گام بعدی را برمی دارند.

آن چه که اکنون مورد تقاضا و اصرار گروه هایی از مردم می باشد، از سرگیری کار رستوران‌ها و همچنین فعالیت‌های فرهنگی، تئاتر و سینما می باشد. رستوران‌ها در صورتی اجازه تجدید فعالیت خواهند داشت که فاصله بین مشتریان کافی باشد و یک رشته مقررات بهداشتی سختگیرانه نیز رعایت شود.