ازبودجه ۱۴۰۰، مبلغ  ۷۲میلیارد تومان به  موسسات تحت مدیریت حسن خمینی اختصاص داده شد

 

با آن که حکومت ایران به دنبال تحریم ها و کاهش درآمدها، با کمبود مالی شدید روبرو می باشد، در تهران اعلام شد که در بودجه سال آینده که از سه ماه بعد آغاز می شود، مبلغ ۷۲ میلیارد تومان  به نهادهایی اختصاص یافته که تحت نظر حسن خمینی نوه آیت الله خمینی اداره می شود.

به گزارش “نود اقتصادی” دولت  روحانی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ برای نهادی به نام “آستان خمینی”، موسسه نشر آثار وی و پژوهشکده خمینی و انقلاب اسلامی (زیر نظر موسسه نشر آثار خمینی) در مجموع ۷۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بودجه جاری و عمرانی در نظر گرفته است.

مؤسسه تنظیم و نشر آثار روح الله  خمینی موسسه‌ای است که به نشر آثار  خمینی، رهبر پیشین ایران می‌پردازد و از هنگام بنیان‌گذاری در سال ۱۳۶۷ تا کنون با نظارت فرزندان و نوادگان او اداره شده است. این مؤسسه در قالب‌هایی چون نگهداری اسناد روح‌الله خمینی، تنظیم و چاپ کتاب‌های او و مقالات مربوطه فعالیت می‌کند و بر چاپ تمام مطالب و کتاب‌های ناشران دیگر دربارهٔ وی نظارت دارد.

این در حالی که مردم ایران در فقر و فلاکت ای که حکومت ایران برای آنان ایجاد کرده دست و پا می زنند نه نانی در سفره دارند و پولی برای درمان و ادامه زندگی ، آمار خودکشی نوجوانان ایرانی به علت نداشتن امکانات لازم برای ادامه تحصیل و فقر شدید خانواده روزانه شده و شمار زیادی از خانواده های نیازمند  دسته جمعی خودکشی می کنند .

سیدعلی امامی، پژوهشگر اقتصادی و مولف کتاب بازارشناسی کاربردی نیز در این باره  گفت: دولت در لایحه بودجه اتکای زیادی به درآمدهای مالیاتی نکرده و رشد آن را تنها ۱۰ درصد در نظر گرفته است. رشد ۷۰ درصدی واگذاری دارایی‌های مالی و سرمایه‌ای در لایحه بودجه ۱۴۰۰ ، که شامل ۳۵ درصد از منابع بودجه عمومی است، یعنی بخش زیادی از بودجه از طریق قرض کردن و درآمدهای ناپایدار تامین می‌شود.