از اسباب بازی اختراعی سپاه پاسداران، تا درخواست خامنه‌ای از مردم، برای اعطای کمک مالی! تفسیر سیاسی هفته، نوشتۀ منشه امیر

 

دانلود فایل صوتی تفسیر

کاری نداریم که فرمانده سپاه پاسداران میزی را کنار باغ می گذارد و یک اسباب بازی را روی آن قرار می دهد و در برابر دوربین های تلویزیونی اعلام می دارد که توانسته است به مهمترین اختراع دنیا دست یابد و دستگاهی را نشان می دهد و می گوید که این دستگاه نبوغ آمیز قادر است ویروس کورونا را در هر گوشه ای که پنهان شده باشد بیابد و در ظرف پنج ثانیه نابود کند.

اگر چنین است، پس، همه جوایز نوبل، از جایزه فیزیک تا شیمی و بیولوژی و ریاضیات به او و اختراع او تعلق می گیرد. حتی باید جایزه صلح را نیز بنیاد نوبل به سپاه پاسداران ایران اعطا کند، که کارگزار چنین خدمت بزرگی به عالم بشریت بوده و انسان ها را از مرگ نجات داده است.

کاری هم نداریم که وزارت بهداشت گله می کند که آن ها دستگاه خود را به ما نشان نداده اند و کاربرد آن مورد آزمایش های لازم علمی قرار نگرفته و بررسی نشده است.

باز هم کاری نداریم که انجمن فیزیکدانان ایران اعلام می کند که ادعای اختراع چنین دستگاهی یک دروغ و یک شیادی است که باید محکوم گردد.

کاری هم نداریم که فردای آن روز معلوم می شود که این دستگاه اختراعی که از هنگام آفرینش جهان تا کنون نظیر و مانند نداشته، همان دستگاه فلزیابی است که در سال های جنگ جهانی درست شده و از جمله برای کشف بمب ها و جنگ افزارهای فلزی به کار گرفته می شده است.

بار هم کاری نداریم که معلوم می شود برخلاف اظهارات فرمانده محترم سپاه پاسداران، در عالم پزشکی و زیست شناسی و میکروب شناسی، چیزی به نام “ویروس دو قطبی” وجود ندارد و ویروس تشعشعی نمی کند که با این دستگاه قابل شناسایی باشد.

باز هم کاری نداریم که اگر این دستگاه چنین معجزه آسا ویروس را ردیابی و نابود می کند، پس چرا فورا هزاران دستگاه آن را تولید نکرده اند که در سراسر ایران به کار گیرند و میلیون ها دستگاه دیگر که به خارج صادر کنند و رژیم ایران را از این بی پولی که ممکن است موجب سقوط آن شود، نجات دهند.

باز هم کاری نداریم که سپاه بابت این اختراع ادعایی، چند میلیارد تومان دیگر از پول ملت ایران را به بهانه تامین هزینه طراحی و تولید آن به جیب خود و فرماندهانش ریخته است.

کاری هم نداریم به این که نیروی زمینی ارتش نیز به هوس اختراع افتاده و سپاهی کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش اعلام می دارد که توانسته است محصولی بسازد که نابودگر ویروس کورونا می باشد و سامانه ای است که نوعی گاز در هوا پراکنده می کند که می تواند تا فاصله دویست متری، هرگونه ویروس و از جمله این ویروس سمج و ناقلایی را که کورونا نام دارد، نابود کند.

مگر نبوغ فرماندهان ارتش، که در واقع همان نظامیان سپاهی در پست جدید هستند، کمتر است که در این مسابقه، از فرمانده سپاه پاسداران عقب بمانند؟

باز هم کاری نداریم که گروهی شیاد در لباس آخوندی، به بیمارستان ها می روند و ادعا می کنند که با بوییدن گلاب متبرکه و گفتن چند آیه، بیماران شفا پیدا می کنند و فورا از تخت بیمارستان بلند می شوند و ناشتا نخورده، با پای خویش به خانه خود باز می گردند.

کاری نداریم به این ادعای علی خامنه ای که می گوید چند دعا بخوانید و به پروردگار پناه ببرید، مصیبت بزرگی نیست، در جنگ جهانی اول و دوم شانزده میلیون نفر قربانی شده اند.

باز هم کاری نداریم که یک آخوند دیگر می گوید که حضرت علی پیدایش کورونا را پیش بینی کرده و درباره آن مطلب نوشته بود.

کاری نداریم که رهبر حکومت از روز اول ادعا کرد که این ویروس دست پرورده آمریکا به هدف آسیب رسانی به حکومت ایران است و باید برای مقابله با آن رزمایش بیولوژیک برگزار شود. بعد هم یک عده مامور مزدور را با لوله های آب پاشی به خیابان ها و معابر عمومی فرستادند که مواد شیمیایی پخش کنند و در برخی موارد، اب اینجا و آنجا بپاشند، در حدی که برخی دستگاه های خودپرداز را نیز از کار انداخت.

این ها همه تا حدی می تواند قابل گذشت باشد – ولی در همان حدی که به جان مردم آسیب نرساند.

ولی در حکومت اسلامی ایران هرگز چنین نبوده و همیشه رفاه حال و سلامت جان مردم را قربانی مصلحت نظام کرده اند.

نگرانی ما از آن است که پایه های حکومت ایران بر دروغ نهاده شد و همچنان با دروغ اداره می شود و ادامه آن ممکن است برای ملت ایران و سرزمین ایران فاجعه بار باشد.

وقتی سران حکومت و فرماندهان سپاه پاسداران ادعا می کنند که جنگ افزارهایی تولید کرده اند که می تواند اسرائیل را در ظرف پنج دقیقه نابود کند،

وقتی آن ها با استناد به جنگ افزارهایی که هر دو از طراحی و تولید آن سخن می گویند، هشدار می دهند که قادرند دنیا را به آتش بکشند و دو هزار هدف نظامی آمریکایی در سراسر جهان را در ظرف دو روز نابود کنند،

هنگامی که یازده قایق فکسنی سپاه پاسداران را در خلیج فارس به سوی رزم ناوهای آمریکایی می فرستند و آنها را تحریک می کنند،

وقتی در اوج کورونا از تصمیم خود برای ساخت زیردریایی اتمی سخن می گویند،

هنگامی که همچنان از طراحی و تولید جنگ افزارهایی سخن می گویند که اگر راست باشد صدها میلیون و شاید ده ها میلیارد دلار بودجه می طلبد،

این ها همه نشان می دهد که سران رژیم افرادی نابخرد، ماجراجو، آشوب طلب و بی رحم هستند که جان مردم برایشان اهمیتی ندارد و هدفشان، تنها فرو نشاندن عطش خونخواری می باشد.

اگر آن ها درباره ساخت دستگاه ویروس یاب، اینگونه بی شرمانه، و نابخردانه دروغ می گویند، از کجا می توان اطمینان داشت که موشک ادعایی ساخت آن ها و یا جنگ افزارهای دیگر ممکن است واقعی و کارساز باشد؟

هنگامی که معلوم می شود در جریان خرید تجهیزات پزشکی در کره جنوبی برای مبارزه با کورونا سوء استفاده کلان مالی صورت گرفته و مسئول آن دو نهاد تحت نظر رهبر بوده اند، چگونه می توان اعتماد کرد که آن ها واقعا برای نجات جان مردم تلاش دارند اگر دستوری در رابطه با کورونا صادر می کنند؟

ثابت شد که مردم از دیرباز اعتماد خود را نسبت به آنان از دست داده اند.

آنقدر به مردم در همه زمینه ها دروغ تحویل داده اند که امروز نیز در مورد شیوه موثر مبارزه با کورونا، مردم به دستورات حکومت هیچ اعتمادی ندارند و بسیاری از این دستورات را نقض می کنند و پاسخگویی نیست.

رژیم از یک سو به هزینه های سنگین نظامی و تروریستی در منطقه ادامه می دهد و در همان حال از دولت های جهان و صندوق بین المللی تقاضای پول می کند، با این ادعا که صندوقش خالی است و برای مبارزه با کورونا پول ندارد.

بله، برای نجات جان مردم ایران پول ندارد، ولی برای ساخت زیردریایی اتمی و افزایش بودجه کانون های تبلیغات اسلامی و سپاه پاسداران، پول فراوان دارد.

بعد هم علی خامنه ای در وبسایت رسمی خود دست گدایی به سوی مردم دراز می کند که بیایند و برای کمک به دولت در مبارزه با کرونا، پول هدیه کنند.

برای مردم عادی ایران، دیگر پولی باقی نمانده که به حکومت بدهند. آنهایی هم که ثروت کلان اندوخته اند، از طریق دزدیدن اموال ملت و مملکت به این توانایی رسیده اند. مگر بیکارند که بخشی از پول دزدیده شده را به بیت المال بازگرداند.

و خطاب به شخص خامنه ای بگوییم که اگر او واقعا دلسوز مردم است، برود سر کیسه را شل کند و از میلیاردها دلار اموالی که تحت اختیار خود دارد، یک درصد را به رفاه مردم اختصاص دهد.

بیاید و معافیت مالی آستان قدس رضوی و بنیاد مستضعفین و سازمان های دیگری را که میدزدند و میبرند و میخورند و به هیچکس حساب پس نمی دهند، دست کم برای مدتی تا نابودی کورونا لغو کند.

مردمانی که به این نهادها پول داده اند، برای یاری رسانی به فرودستان و نیازمندان بوده و چه فرصتی بهترین از امروز که بینوایان ایرانی برای کسب به خیابان می روند و کورونا می گیرند و می میرند.

در یک کلام، یک بار دیگر ثابت شده و میشود که پایه های این رژیم به روی دروغ پردازی، شیادی، غارت بیت المال و بی اعتنایی به جان مردم و بی اهمیت دانستن خاک ایران زمین نهاده شده است و این است که بیش از آن اسباب بازی اختراعی سپاه پاسداران، باید موجب نگرانی و هراس باشد.

اورشلیم – شنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۹ خورشیدی، ۱۸ آوریل ۲۰۲۰ میلادی

7 دیدگاه‌

  1. درود بر جناب منشه امیر. ولی به نظر بنده نباید با خامنه ای منفور با احترام حرف زد چون هیچگاه حیوان خونخواری چون او دارای درک و فهم نیست. با درود فراوان?❤

  2. با تشکر از بیان حقیقت و درد دل اکثر ملت ایران. در تمام خاور میانه، تنها اسراییل و همه ملت اسراییل همواره دوست دیرینه و برادران و خواهران ما هستند و خواهند بود! به امید روزی که رابطه دوستی و احترام متقابل بین دو ملت ما، فرهنگهای کهن و پایدارمان، وبا اهداف مشترک، دوباره برقرار شود. لاخایم!

  3. اقای امیر بسیار زیبا سخن گفتید امیدوارم رژیم جهل و دروغ که با ریختن جان هزاران انسان بی گناه پایه ریزی شده خیلی زود به درک واصل بشه از خدا میخواهم که خمینی به همراه یارانش که انقلاب کردن در قعر جهنم به عذاب تا ابدیت بمانن امیدوارم روزی برسد که مردم ایران واسراییل همیشه باهم دوست ودر برابر اعراب افراطی تکیه گاه همدیگر باشن امیدوارم روزی فرا رسد که دیگر آرزوی مرگ هیچ انسانی جدایی از دین و مذهب به گوش نرسد زنده باد ایران و اسراییل (انسانم آرزوست)

  4. کلاشی و دروغگویی این رژیم مزور برکسی پوشیده نیست. جماعت آخوند پایبند هیچ ارزش اخلاقی که نیست بلکه آخر حرام… وشیادی است. اینهافقط بلوف میزنن و هیچی نیستند.

  5. رژیم « دست نشانده » جمهوری اسلامی از همان روزهای اول آغاز به کار در ۴۱ سال پیش در پی چپاول و غارت ایران بود و از همان ابتدا دروغ و عوام‌فریبی که از مدتها پیش از انقلاب سرلوحه کار خود قرار داده بود را ادامه داد. رفتار کنونی مملو از دروغ های شاخدار این رژیم نیز ادامه رسالتش است که البته از اموزگارانش آموخته. با این حال من تنها یک سیاستمدار در دنیا میشناسم که شاید دروغ نمی‌گوید، شاید….: خوزه مورخیکا رییس جمهور اروگوئه که چندان مورد توجه مجامع بین‌المللی نیست اما ظاهراً محبوب مردمش است، غیر از آن دروغ و پنهانکاری اساس کار سیاستمداران شاید در‌کل دنیاست که همینطور هم باید باشد ( نمونه اش وجود اسناد محرمانه و فوق محرمانه…) اما در حد تعدیل شده که تا حد امکان به مردم آسیب کمتری وارد شود, که در این بین جمهوری اسلامی چنین کاری نمی‌کند و با وضوح تمام دروغ میگوید همان دروغهایی که اول انقلاب می‌گفت و مردم باور می‌کردند اما امروزه باور نمی‌کنند اما دیگر کاری از دستشان برنمی‌آید همانطوری که در زمان انقلاب هم برنمی‌آمد و بازیچه بودند.

Comments are closed.