از ترس فروپاشی رژیم، میلیاردها دلار از ثروت غارت شده، در خارج از ایران سرمایه گذاری شد 

ارزیابی می شود که در یک سال گذشته بیش از ۱۰ میلیارد دلار پول توسط  ثروتمندان رژیم ازایران خارج شده که بیشترین بخش این سرمایه ها به ترکیه انتقال یافته

از گزارش های رسیده از تهران چنین بر می آید که هر اندازه وضع رژیم خطرناکتر می شود بیرون رفتن سرمایه از کشور نیز افزایش می یابد.

در گزارش های امروز آمده است که ایرانیان بزرگ‌ترین گروهی هستند که سال گذشته از طریق سرمایه‌گذاری در ترکیه موفق به دریافت اجازه اقامت آن کشور شده‌اند.

منابع خبری رادیو پیام اسرائیل نیز گفتند افراد وابسته به رژیم ایران که توانسته اند ثروت کلانی به دست آورند، ده ها میلیارد دلار در کشورهای بیگانه و به ویژه ترکیه ف گرجستان ، کانادا ، بلغارستان، آذربایجان وقزاقستان   دست زده اند.

در گزارش انتشار یافته آمده است که  سال گذشته ۲۵۳ سرمایه‌گذار ایرانی، از طریق سرمایه‌گذاری اقامت ترکیه دریافت کرده‌اند. پس از ایرانی‌ها، عراقی‌ها در مرتبه دوم قرار دارند.

دولت ترکیه با سرمایه‌گذاری مستقیم ۵۰۰ هزار دلار آمریکا یا خرید ملک به ارزش دستکم ۲۵۰ هزار دلار به شهروندان خارجی اقامت می‌دهد.

منابع خبری رادیو پیام اسرائیل می گویند بسیاری از دست اندرکان و افراد پر نفوذ رژیم در یک سال اخیر بر میزان بیرون بردن سرمایه از ایران افزوده اند و آن را در کشورهای خارجی سرمایه گذاری می کنند، تا برای روز مبادا، مکان امنی داشته باشند.

ارزیابی می شود که در یک سال گذشته بیش از ۱۰ میلیارد دلار پول توسط  ثروتمندان رژیم ازایران خارج شده که بیشترین بخش این سرمایه ها به ترکیه انتقال یافته، ولی در چندین کشور دیگر نیز سرمایه گذاری های مشابهی انجام گرفته که از مبلغ آن گزارش دقیقی در دست نیست.

گفتنی است  ایرانی‌ها در چهار ماه نخست سال جاری میلادی بیش از   ۱۲۷۸ واحد خانه در ترکیه خریده‌اند.

2 دیدگاه‌

  1. البته بسیار محتمل است که حجم ثروت غارت و خارج شده از کشور بسیار بیش از ده میلیارد دلار باشد . ضمن اینکه الزاما همه افراد و اموال خارج شده از کشور به حکومتیان وابسته نیستند.

  2. آیا سیاسیون دنیا که خیلی ادهایشان می شود تازه فهمیده اند که این پول نفت ملت ایران کجا می رود و نمی دانند برای چه میرود؟
    بلد نیستن یا جرات ندارن که این پول و حسابها را بلوکه کنند؟؟؟؟

Comments are closed.