از دیدگاه هفته‌نامه پرتیراژ آمریکایی تایم بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل یکی از ۱۰۰ شخصیت نفوذ گذار عمده جهان می باشد

هفته نامه تایمز نوشت که این تصور وجود دارد که بنیامین نتانیاهو آن قدر موفق بوده است که اسرائیل بدون وجود اونمی‌تواند  نیازهای خود را تامین کند

از دیدگاه هفته‌نامه پرتیراژ آمریکایی تایم بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل یکی از ۱۰۰ شخصیت نفوذ گذار عمده جهان می باشد . تایم یکی از قدیمی ترین و پرنفوذترین هفته نامه های آمریکایی می‌باشد و به زبان‌های مختلف نیز انتشار می یابد در تشخیص خود نوشت که بنیامین نتانیاهو یکی از شخصیت‌های برجسته جهان است که توانسته است  روابط دیپلماتیک را در سطح دیگری قرار دهد و در واقع اسرائیل مدیون خدماتی است که او در سال‌های اخیر انجام داده است .

هفته نامه تایم برای توضیح گزینش هر یک از این  صد نفر مقاله ویژه ای اختصاص داده و در مورد بنیامین نتانیاهو می‌نویسد که گزینش او برای پنجمین بار به منظور تشکیل کابینه و رهبری اسرائیل نشان می دهد که او حتی توانسته است رهبر و پایه‌گذار کشور نوین اسرائیل داوید بن گوریون را پشت سر بگذارد و این گزینش است که از جانب ملت اسرائیل صورت گرفته است .

هفته نامه تایم نوشت که این میزان محبوبیت نتانیاهو کاملا قابل درک  است زیرا اوبود که در مبارزه قاطعانه که علیه ترور فلسطینی در پیش گرفت توانست گروه‌های چپ در اسرائیل را که خواهان سازش با فلسطینیان هستند تضعیفکند.

در ادامه این ارزیابی  امده است که گروه‌های فلسطینی همچنان خواهان و به خطر انداختن امنیت اسرائیل هستند و با آنکه اسرائیل دارای قدرت و توان بسیار مستحکمی  می باشد ولی این خطرات به طور کامل برطرف نشده و ملت اسرائیل ترجیح می دهند بنیامین نتانیاهو با این خطرات مقابله کند .

در ادامه این گزارش آمده است که علی‌رغم همه تهدیدهایی که از جانب حکومت اسلامی ایران و گروه های ترورفلسطینی علیه اسرائیل  بیان می شود این کشور توانسته است به یکی از مقتدرترین قدرت های جهانی مبدل گردد و از نظر اقتصادی در سطح بسیار بالا و شکوفایی  قرار دارد و از نظر نظامی و امنیتی نیز از موقعیت مستحکم برخوردار است.

هفته نامه تایمز نوشت که این تصور وجود دارد که بنیامین نتانیاهو آن قدر موفق بوده است که اسرائیل بدون وجود اونمی‌تواند  نیازهای خود را تامین کند.

هفته‌نامه تایم بدونم اشاره به پرونده هایی که در مورد اتهامات سوء استفاده  از قدرت علیه نتانیاهو جریان دارد نوشته است که یکی از توانایی های بی تردید او ایجاد این  تصور در ملت اسرائیل است که او می‌تواند بهترین رهبر در تامین امنیت کشور و پیشبرد اقتصادی آن باشد .