از رشد کورونا در اسرائیل  کاسته شده، ولی شمار مبتلایان جدید، همچنان در میزان بالا قرار دارد

اعتراض های صاحبان مشاغل مختلف در اسرائیل، برای برداشتن محدودیت های اجتماعی در رابطه با کورونا همچنان ادامه دارد، و این بار شاعلان امور تفریحی و نمایشی هستند که با به راه انداختن تظاهرات از دولت می خواهند تئاتر ها و مراکز هنری و تفریحی دیگر ، همراه با برخی محدودیت های قابل تحمل، بازگشایی شود.

کامیون های بزرگ حامل وسایل سنگین نور و صدا که در برنامه های هنری، روی صحنه و اطراف آن نصب می شود، ورودی اورشلیم پایتخت اسرائیل را به مدت چند ساعت بستند و خواهان رسیدگی دولت به خواسته های خود شدند.

در روزهای اخیر جنب و جوش زیادی در خیابان های شهرهای بزرگ و کوچک اسرائیل مشاهده می شود و افراد زیادی در خیابان، هنگام عبور فاقد ماسک می باشند و پلیس نیز برای تحمیل کردن آن تلاشی نمی کند. در ماه گذشته، کسی که بدون ماسک از خانه خارج میشد، جریمه سختی می پرداخت.

همچنین اکثر مدارس اسرائیل هنوز تعطیل است و یا هر بار گروه کوچکی از دانش آموزان را به سر کلاس راه می دهند.

هنوز برنامه نهایی برای راه اندازی دوباره پروازهای بین المللی به اجرا گذاشته نشده است.

یک مشکل اساسی، خطر ورشکستگی کمپانی العال می باشد که شرکت هواپیمایی ملی اسرائیل محسوب می شود، گرچه صاحبان امروزی آن، سرمایه گذاران شخصی می باشند. دولت اعلام داشته که حاضر به اعطای وام به این شرکت است، به شرط آن که به مالکیت دولتی باز گردد. العال بیش از شش هزار نفر کارمند دارد که اکثر آن ها هفته های متمادی بیکار بوده اند.

در شبانه روز اخیر ۱۴۸ تن دیگر از مبتلایان به کورونا در اسرائیل شناسایی شده اند ۷۹ تن از آنان نیاز به بستری شدن دارند.شمار کل بستری شدگان، در حال حاضر ۲۷۲۲ تن است که کمتر از هشتاد تن از آنان به دستگاه تنفسی وصل هستند.

در ابتدای شیوع کورونا در اسرائیل، دولت با تلاش بسیار زیاد کوشید هزاران دستگاه تنفسی خریداری کند زیرا بیم آن می رفت که صدها هزار نفر اسرائیلی به این ویروس مبتلا گردند. ولی اکنون که این نگرانی تا حدود زیادی برطرف گردیده، اسرائیل می خواهد خرید شمار زیادی از این دستگاه ها را باطل کند.