از موز ۶۰ هزار تومانی تا گیلاس یک میلیون تومانی در ایران 

گرانی‌های آخیر میوه در ایران، موجب نارضایتی مردم و عدم توانایی آنها برای خرید میوه شده است.خبرگزاری ایسنا، در گزارشی درباره  بالا رفتن جهشی قیمت میوه در ایران نوشته است :  موز وارداتی درجه یک با قیمت هر کیلو ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان در خرده فروشی‌های سطح شهر عرضه می‌شود که البته در برخی خرده فروشی‌ها قیمت آن بیشتر و در برخی نیز ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان کمتر است.

در ادامه این گزارش آمده است که قیمت موز که از پاییز امسال در بازار به شدت بالا رفته  در مقایسه با قیمت هر کیلو موز در سال گذشته که به طور متوسط قیمتی حدود ۱۴ هزار تومان بود، ۱۴۰.۳ درصد افزایش داشته است و این موضوع سبب نارضایتی‌های بیش از پیش مردم شده است.

ایسنا نوشته است : علاوه بر قیمت موز، قیمت گیلاس نیز آن چنان گران شده است که واکنش‌های زیادی را به دنبال داشته است. در ویدئویی که شهروندان ایرانی در فضای مجازی منتشر می‌کنند به گرانی قیمت گیلاس که هر کیلو یک میلیون تومان است اشاره می‌کنند و واکنش‌های تندی را نشان می‌دهند.

شماری از کاربران در واکنش به این موضوع ابراز تاسف کرده  و معتقدند این اتفاق نباید در کشوری پر نعمت و پر برکت که دارای منابع غنی است رخ دهد.

گروه دیگر ی از کاربرانی نیز به گرانی سایر اقلام از جمله آناناس و خیار اشاره می‌کنند و با گلایه عنوان می‌کنند مگر خیار نیز وارداتی است که این چنین گران شده است؟!

برخی نیز  با کنایه نوشته اند،  موز نخرید، موز نخورید و به جایش سیب بخورید. این کاربران به کنایه از صحبت‌های مسئولین ایرانی عنوان می‌کنند برای همه چیز جایگزینی وجود دارد.

سایت دیده بان ایران نیز در این باره نوشته است : وارد کننده بزرگ ‎موز، حسین بهشتی دومین فرد حقیقی دریافت کننده بیشترین ‎ارز نیما هست. ایشون پدر داماد ‎حسن روحانی رییس جمهوره و حدود ۸.۵ میلیون ‎یورو ارز گرفته است .