«از میان هر هشت نفر اهالی روستای لردگان یک تن بعلت کاربرد سوزن غیربهداشتی ایدز گرفته است 

بهرامی رئیس دادگستری چهارمحال و بختیاری خبردادکه  برخی از اهالی روستا لردگان به اچ آی وی مبتلا شده اند 

به دنبال انتشار گزارش تکان دهنده ای مبنی بر این که در روستای لردگان، به علت به کار بردن سوزن تزریق غیر بهداشتی، ۲۴۰ نفر به بیماری ایدز مبتلا شده اند، اکنون مجلس شورای اسلامی تصمیم گرفته است برای بررسی اپیدمی اچ‌آی‌وی در آن روستا کمیته حقیقت‌یاب برپا سازد.

بهرامی رئیس دادگستری چهارمحال و بختیاری خبردادکه  برخی از اهالی روستا لردگان به اچ آی وی مبتلا شده اند  . سعید نمکی، وزیر بهداشت، گفت: ما از پیش می دانستیم اما جهت حفظ شئونات مردم منطقه، باید به نحو کاملا محرمانه موضوع پیگیری و بیماریابی انجام می‌شد.

محمدحسین قربانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفته است : روستای چنار محمودی شهرستان لردگان ۱۸۰۰ نفر جمعیت دارد که متأسفانه به علت ″مشکلات و نبود رونق اقتصادی و فقر″، چیزی حدود ۲۴۰ نفر از اهالی روستا به ″اعتیاد″ روی آورده‌اند! و از این تعداد نیز ۲۰ نفر ″معتاد تزریقی″ هستند!

محمدعلی وکیلی، نماینده تهران در مجلس در صفحه توییتر خود نوشت :  خبر انتشار بیماری ایدز در بین مردم محروم چنار محمودی لردگان موجب تاسف و حیرت است.برای بررسی این موضوع کمیته حقیقت‌یاب تشکیل شده است که بزودی اقدام خواهیم کرد.

در گزارش ها آمده است که ۲۴۰ تن افراد معتاد در یک روستای ۱۸۰۰ نفره! یعنی از هر هفت نفر، یک نفر معتاد است! یعنی اگر سخنان وزیر بهداشت و این نماینده  مجلس درست باشد آمار معتادان تزریقی و روابط نامطلوب! در کشورمان هم تکاندهنده و هولناک است! چه؛ برسد به آمارهای این روستا، که می‌تواند یک “ماکت و نمونه‌ی آماری کوچک” از کل کشور باشد!

آقای  قربانی بهورز روستا لردگان گفته است : متوجه بیماری ایدز در روستا شدم و برای اطمینان ازطریق شبکه بهداشت  مردم خواسته شده تا برای انجام تست و بیماری‌یابی به مراکز درمانی مراجعه کنند که پس از بررسی‌ها مشخص شد، ۲۶ نفر از اهالی این روستا (از جمله یک نوزاد) به ایدز مبتلا شده‌اند که اعلام این خبر موجب نگرانی مردم روستا شد.

روستای چنار محمودی “یک ماکت ایران امروز ماست؛ محصول چهار دهه حکومت دینی! ماکت کشوری که برای حاکمانش، به اندازه‌ی یک محله‌ی “غزه” هم ارزش ندارد! و رهبرش در توّهم رسیدن به “قله‌های خیال و آرزوهای محال” حکومت می‌کند!

تاکنون هیچ توضیح رسمی درباره اپیدمی ابتلا به اچ‌ای‌وی از سوی وزارت بهداشت یا دیگر نهادهای مسئول ارایه نشده و مقام‌های مسئول در حد اظهار نظر در این باره سخن گفته‌اند.

2 دیدگاه‌

  1. این حیوانات دوپای نعلین پوش هر چند ماه یکبار یک بلای بزرگ به جان ایرانیان میاندازند که ترس و وحشت ایجاد کنند. نمیدانم چرا ما از انها یاد نمیگیریم، البته هر بلایی به سرشان بیاوریم حقشان است.

    • بادرود فراوان خدمت هم میهنان وهموطنان عزیزم در سراسر جهان.اینجانب خود ساکن لردگان هستم.درخبرها بسیار شنیدیم اما ….یک سوال.آیا کودکی معصومی که پدر و مادرش هیچگونه بیماریی ندارند ومبتلا به اچ ای وی نیستند چطور ممکن است این کودک مبتلا شده باشد..قضاوت باشما.هموطن خوبم کانون این مسئله در سرنگ و سوزن های تست بوده…در کلیپ ها دیدیدکه پیرمردی که چهار ماه پیش چکاب کامل داد هیچ گونه مشکلی نداشت چطور بعد از آزمایش وتست خون به ایدز مبتلا شده؟از همه رسانه های وطن پرست درخواست دارم تا شفاف شدن موضوع مارا تنها نگذارند….امروز سرکوب گران نظام کثیف با دژمحکم مردم روبه رو بودن دفتر امام جمعه فرمانداری و شبکه بهداشت به اتش کشیده شد….مردم خواستار استعفای وزیر بی کفایت وجیره خور خامنه ای شدند….مردم فوج فوج به پشتیبانی ودفاع از حیثیت وناموسشان برخواستند…..لطفا به اطلاع عموم برسانید.باتشکر بختیاریان مقیم لردگان.

Comments are closed.