از هر پنج نفری که در ایران خودکشی می کنند، یک نفر جوان و نوجوان مایوس و افسرده از حکومت است

با آن که علی خامنه ای بارها توصیه کرده بود که جمعیت مسلمان ایران هرچه زودتر بالا رود، و آن را وسیله ای برای قدرت بخشیدن به موقعیت اهل تشییع در جهان اسلام دانسته بود، سازمان پزشکی قانونی ایران اعلام داشت: در سال ۹۷ میزان خودکشی نوجوانان در ایران ۲۰ درصد بوده است. که این رقمی بسیار نگران کننده است.

روانشناسان می گویند که جوانان و نوجوانان ایرانی که هرگونه امکان شادی و اشتغال و تامین آینده مرفه را از آن ها سلب کرده اند، دچار افسردگی می شوند و برخی از آنان دست به خودکشی می زنند.

در ادامه گزارش پزشگی قانونی امده است : بیشتر جوانانی که به خودکشی روی می آورند، “در سطح تحصیلات ابتدایی و راهنمایی هستند و خودکشی در میان دانش آموختگان لیسانس و بالا‌تر کمتر رواج دارد”.

هادی معتمدی روانپزشک و عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران گفت:  علت اصلی افزایش نرخ خودکشی در جوانان ایران افزایش جمعیت بدون برنامه ریزی شده در کشور فقر، بیکاری، محرومیت، ناامنی شغلی و عوامل اجتماعی نظیر افزایش جمعیت، مهاجرت، جنگ، تبعیض، بی‌سوادی و معضل‌های مربوط به ازدواج از جمله عوامل مهم در بروز بی‌ثباتی‌‌های روانی و اقدام‌هایی مانند خودکشی هستند.

روزنامه “ابتکار”  در گزارشی در باره خودکشی نوشت : بر اساس آمار اعلام شده از سوی سازمان پزشکی قانونی کشور، استان ایلام همچنان بالاترین میزان خود کشی در ایران را دارد و پس از آن لرستان، خوزستان، کرمانشاه، گلستان و کهگیلویه و بویراحمد از دیگر استان‌هایی هستند که به علت  بیکاری و تبعیض از جمله معضلات اجتماعی ،بیشترین میزان خودکشی در آن‌ها رخ داده است.

در این گزارش آمده است که شوربختانه ، فراوانی خودکشی در بین گروه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال با افزایش خودکشی ۲ / ۲۸ است که می‌‌تواند زنگ خطری برای جامعه ایران باشد.

یکی از شایع‌ترین روش خودکشى در میان زنان ایرانی، خودسوزى است. راهى خشن و بیرحمانه براى پایان دادن به زندگى.

یک دیدگاه

  1. قابل توجه دوستان رادیو اسرائیل ، طبق تحقیق یکی از دوستان روان‌پزشک من ، میزان مردان جوانی که به تن فروشی روی آورده‌اند بسیار بالا است . افرادی که ترنس سکسشوال نیستند ، جزو جامعه دگرباشها یا lgbt ها قرار نمیگیرند و تنها بخاطر تامین هزینه‌های زندگی خویش تن به تن فروشی میدهند . این یعنی یک دستاورد بزرگ رژیم لجن ولایت فقیه .

Comments are closed.