از هنگام ریاست جمهوری ترامپ، حمایت جمهوریخواهان از اسرائیل بسیار بیشتر شده است

در ایالات متحده، به طور سنتی، دموکرات ها از طرفداران وفادار اسرائیل محسوب می شدند و جمهوریخواهان معمولا شیوه ای نه چندان دوستانه نسبت به اسرائیل داشتند. ولی در یک نظر سنجی که در آمریکا به عمل آمده و نتایج آن امروز (چهارشنبه) انتشار یافت، از هنگام به روی کار آمدن دولت پرزیدنت ترامپ، این معادله کاملا معکوس شده است.

در این گزارش آمده است که در آخرین نظرسنجی به عمل آمده، معلوم شده که ۸۰ درصد از آنانی که در آمریکا پیرو حزب جمهوریخواه هستند، از اسرائیل جانبداری می کنند  و این در حالی که در میان دموکرات ها، تعداد طرفداران اسرائیل ۲۷ درصد ارزیابی شده است.

در میان پرسش شوندگان آمریکایی، ۴۲ درصد، سیاست پرزیدنت ترامپ در قِبال کشورهای خاورمیانه و از جمله اسرائیل را، شایسته ارزیابی کرده و آن را مثبت دانسته اند.

شیوه رفتاری دولت باراک اوباما نسبت به مشکلات خاورمیانه، با سیاست هایی که دولت پرزیدنت ترامپ در پیش گرفته، کاملا در تضاد بود.

نظر دموکرات‌ها و جمهوریخواهان آمریکایی، در مورد شخصیت بنیامین نتانیاهو نیز تفاوت اساسی دارد. به موجب نظرسنجی انتشار یافته، در حالی که حدود پنجاه درصد از جمهوریخواهان طرفدار نخست وزیر کنونی اسرائیل هستند، تنها ۱۸ درصد از دموکرات ها او را دوست دارند.