از کل جمعیت ناراضی ایران تنها  ۲۲۰ هزار نفر از حسن روحانی شکایت کرده‌اند

علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس در گفتگو با خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران اعلام کرد که تاکنون ۲۲۰ هزار نفر از اقشار مختلف مردم ایران از حسن روحانی، شکایت کرده‌اند.

وی افزود که این شکایت‌ها “مشتمل بر ۱۶ بند” است و موضوعات مختلف “فرهنگی، اقتصادی و سیاسی” را در برمی‌گیرد.

خضریان،  محورهای این شکایت‌ها را “افزایش تعمدی نرخ ارز”، “بی‌توجهی به تولید داخلی و واردات بی‌رویه”، “استفاده از افراد با تابعیت دوگانه در مسئولیت‌های کلیدی دولتی”، “عدم تحقق وعده رفع تحریم” و “عدم توجه به ترویج سبک زندگی ایرانی- اسلامی” عنوان کرده است.

وی همچنین عدم راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، بی‌توجهی به مدیریت بورس و از بین رفتن سرمایه‌های مردم در این بازار را از دیگر موارد شکایت دانسته است.

خضریان نگفته که این “شکایت‌ها” گروهی بوده است یا این که ۲۲۰ هزار نفر، به صورت فردی اقدام کرده‌اند.

وی در حالی از دریافت “۲۲۰ هزار” شکایت خبر داده است که هشت ماه بیشتر از عمر مجلس یازدهم نمی‌گذرد، حال آن‌که در طول دوره چهارساله مجلس دهم فقط حدود «۱۲ هزار شکایت» به کمیسیون اصل نود رسیده بود.

هنوز مشخص نیست که در صورت اثبات این “شکایت‌ها”، مجلس قرار است چه تصمیمی علیه رئیس‌جمهوری ایران بگیرد.

خضریان به مواردی اشاره کرده است که  همان انتقادهایی است که اصولگرایان تندرو در مجلس از خرداد ماه امسال علیه عملکرد دولت حسن روحانی مطرح کرده‌اند. این نمایندگان در ماه‌های گذشته بسیاری از وزیران دولت را به کمیسیون‌های مختلف احضار کرده و از آن‌ها گزارش خواسته‌اند.

حتی شماری از نمایندگان تا مرز “استیضاح”» رئیس‌جمهوری ایران پیش رفتند ولی به‌دنبال واکنش منفی علی خامنه‌ای، طرح خود را پس گرفتند.

دولت حسن روحانی حدود ۵ ماه دیگر  به کار خود پایان خواهد داد.

کار کمیسیون اصل نود مجلس ناظر به اجرای اصل نود قانون اساسی جمهوری اسلامی است که می‌گوید «هرکس شکایتی از طرز کار مجلس یا قوه مجریه یا قوه قضائیه داشته باشد، می‌تواند شکایت خود را کتباً به مجلس شورای اسلامی عرضه کند».