از یک سو ایرانیان را به فرار از وطن وا می دارند و از سوی دیگر زمین ها را به عربهای ثروتمند می فروشند

رسانه های حکومتی در ایران تائید کردند که رژیم قصد دارد زمین های مرغوب خاک ایران را به مهاجران عرب بفروشد و به انها در ایران اجازه اسکان دهد و این در حالی است  که تاکنون بیش از پنج میلیون نفر ایرانی از وطن خویش آواره گردیده و در کشورهای بیگانه بسر می برند و اکثر انان وضع دشواری دارند .

خبر آنلاین در گزارشی نوشت : بر شمار اتباع عرب اماراتی و عراقی به هدف خرید املاک در شمال ایران افزایش یافته است .

مرغوب ترین زمین سکونتی ایران در شمال و بویژه دریای خزر قرار دارد که ثروتمندان عرب با پرداخت پول کلان این زمین ها و خانه ها را  خریداری و ویلا می سازند

به گزارش خبرگزاری تابناک تمایل اتباع کشور‌های همسایه به ویژه  اعراب عراقی و اماراتی و کویتی برای خرید املاک در استان‌های شمالی کشورایران بیشتر شده  است.

به گزارش خبرگزاری تابناک  یکی از شهرک سازان و فروشندگان املاک در استان مازندران گفت که   واقعیت این است که عرب ها دلار می‌آورند، نرخ‌ها را بالا می‌برند و مشتریان عرب هم بهتر از ایرانیها، زمین و ملک می‌خرند، مثلا یک ویلا به ارزش یک میلیارد تومان را حداقل ۲۰ درصد بیشتر می‌خرند و این به نفع فروشندگان است و فروشنده‌ها ترجیح می‌دهند بی چک و چانه، ملک را به مشتری عرب بفروشند.

در ادامه گزارش امده که هر تغییر اجتماعی از این دست، زیربنای اقتصادی ملموسی دارد. حضور خریداران عرب در شمال هم زیربنای ملموس اقتصادی یعنی کاهش ارزش پول ملی ما و رونق اقتصادی کشورهای منطقه را به عنوان پشتوانه خود دارد.

تابناک در گزارش خود نوشته که  مشتری خارجی با حضور دوستان با نفوذ  ایرانی خود در منطقه حضور پیدا می‌کند، و توسط انان ملک مورد نظرش را انتخاب می کند. پس از آن، ما ملک را به نام شخصی می‌کنیم که ایرانی است و کلید را به او تحویل می‌دهیم و اسناد به نام هموطن ما منتقل می‌شود.

محمد ایرانی سفیر ایران در کویت اعلام کرده بود که ، جمهوری اسلامی ایران آماده است به برخی ساکنان کویتی که اصطلاحاً «بدون» نامیده می‌شوند و ریشه ایرانی داشته باشند، تابعیت اعطا کند.اینان فرزندان ایران هستند و می توانند به وطن بازگردند.

برخی محافل بر این باورند که رژیم  ایران با این کار می خواهد بخشی از کمبود مالی و نیاز به ارز خارجی  کشور را تامین کند .

یک دیدگاه

  1. فروش زمین های کشورم ایران، به هر خارجی عرب و غیر عرب، توهین و خیانتی بزرگ به حیثیت و منافع ملت ایران است. از مردم غیور و شریف ایران و مقامات کشور مصرانه می خواهیم با جدیت و فوریت جلوی این اقدام تحقیر کننده و بسیار زشت را بگیرند. بویژه از مردم شریف خطه شمال انتظار داریم که اجازه ندهند پای کثیف و نحس عرب های شکم باره و شهوت ران به منطقه زیبای شمال باز شود.

Comments are closed.