استاد ارتباطات دانشگاه علوم و تحقیقات: چرا حکومت منتشرین دردها و مشکلات جامعه را دستگیر می کند ، مرا هم دستگیرم کنید

محمد سلطانی‌فر ، استاد ارتباطات اجتماعی دانشگاه علوم و تحقیقات در انتقاد از سیاست سرکوب و بازداشت و زندان منتشرین گزارش های اجتماعی در ایران توسط نیروهای امنیتی ، گفت: از اکنون به بعد هر فیلم افشاگرانه‌ای که در فضای مجازی پخش شود من مسئولش هستم و اگر قرار است با کسی برخورد کنند، من باید دستگیر شوم.

محمد سلطانی‌فر در ادامه با اشاره به ماجرای درگیری نماینده مجلس با سرباز نیروی انتظامی گفت: وقتی نماینده‌ای به سربازی سیلی می زند، به جای ریشه یابی مسئله اولین کاری که می‌کنند این است که ببینند چه کسی فیلم را منتشر کرده است. وقتی آلونک یک شهروند جنوبی خراب شد نیز شهردار دنبال این بود که فیلمش توسط چه کسی منتشر شده است.

در حالی که به جای این همه تلاش برای یافتن منتشر کننده محتواها، روابط عمومی‌های ما باید یاد بگیرند چگونه با یک خبر درست یا غلط یا افشاگرانه برخورد کنند.

در ادامه این خبر، موسی غضنفرآبادی، سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان، در حمایت از عنابستانی ،  نماینده مجلس که  به علت سیلی زدن به سربازی که به وی رعایت نکردن قانون را متذکر شده ، گفت : در رابطه با اینکه “چرا تاکنون هیات نظارت به موضوع عنابستانی ورود نکرده است، وی  حق شکایت از آن سرباز را دارد، نیروی انتظامی موظف است مستندات را برای هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارسال کند.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گفته است که اگر بنا باشد کاری در راستای نظارت بر رفتار نمایندگان انجام دهیم باید مستندات داشته باشیم، چه موضوع دادگاه چه موضوعی که خود دادگاه بخواهد نسبت به ان ورود کند نیاز به مستندات دارد. غضنفرآبادی گفت: اگر مدارک و مستندات برای ما ارسال نشود به منزله این است که هیچ دلیلی برای برخورد وجود ندارد و فقط در حد حرف است و ما به این موضوع ورود نمی کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که  نیروی انتظامی مطرح کرده که مستندات لازم را برای مراجع قضایی ارسال کرده است، گفت:  قوه قضائیه هم اگر بخواهد به این موضوع ورود کند باید از ما استعلام بگیرد.