استانداری تهران با بازگشایی مهد کودک ها موافقت کرد تا اعتراض مربیان بیکار را منتفی کند

در یک گزارش دیگر آمده است که معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران، برای جلوگیری از اعتراض ۷ هزار تن از مربیان بیکار مهد کودک های تهران ، وضعیت شیوع کورونا در پایتخت را عادی اعلام کرد و گفت: مهدکودک‌ها در کمال آرامش به زودی بازگشایی می‌شوند. اما وزارت بهداشت هشدار داد: آمار همه گیری کورونا در تهران  و استان های خوزستان و لرستان و سیستان و بلوچستان افزایش یافته است.

شکرالله حسن بیگی، افزود:  «طی روز‌های آتی با مساعدت مسئولین کشوری و استانی و ستاد مقابله با کرونا شاهد بازگشایی و از سرگیری فعالیت مهد‌های کودک با رعایت کامل دستورالعمل های  بهداشتی باشیم.»

حسن‌بیگی، گفت: «در استان تهران نزدیک به۸۵۰ مهدکودک فعال هستند که حدود ۷ هزار نفر از بانوان استان در این صنعت اشتغال دارند و از این تعداد بیش از ۲ هزار نفر از آن‌ها فاقد بیمه تامین اجتماعی بوده و جزء اقشار آسیب‌پذیر محسوب می‌شوند».

دولت افراد شاغل و کم درآمد را که در نتیجه کورونا بیکار شده و کارشان را از دست داده اند را حمایت نمی کند . یکی از از کسب و کارها مربیان مهد کودک است که بناچار برای تامین معیشت زندگی خود باید به سرکار برگردند.

وی افزود: «موضوع بازگشایی این مراکز و اختصاص حمایت‌های مالی و معیشتی از جهت بخشودگی مالیاتی و پرداخت تسهیلات بانکی در دست پیگیری است و در این راستا جلساتی برگزار و با زالی فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا مکاتباتی انجام می‌شود.»

بیگی  تاکید کرد: «استاندار تهران قول داده که  پیگیر وضعیت این قشر زحمتکش از طریق وزیر کشور باشد».