استاندار البرز:در این استان نیازمند شدید  بیمارستان صحرایی هستیم

استاندار البرز اعلام کرد که، در این استان نیازمند شدید  بیمارستان صحرایی هستیم. این در حالی که  فرمانده قرارگاه نجف اشرف نیروی زمینی سپاه پاسداران ادعا کرده بود که  ۶ بیمارستان صحرایی به منظور مقابله با ویروس کرونا توسط سپاه در نقاط مختلف کشور برپا شد.

سپاهی محمد نظر عظیمی در اوایل فروردین ۹۸ گفته بود که  سپاه تمامی امکانات و توان خود را برای کمک به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سراسر استان های ایران   به کار گرفته است.

اما اکنون عزیزالله شهبازی، استاندار البرز  از هلال احمر، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی و سپاه کمک می طلبد و می‌گوید بیمارستان‌های استان از بیماران کورونا لبریز شده‌اند و کادر بهداشت و درمان از شدت گرفتن مراجعان خسته شده اند.

او گفت: قرار بود که  بیمارستانی صحرایی با کمک سپاه، ظرف یک هفته در البرز دایر شود اما هنوز این اتفاق رخ نداده است.

یادآور می شود: محدودیت‌های کورونایی به دلیل افزایش آمار مبتلایان در البرز و کرج، یک هفته دیگر نیز  تمدید شده‌اند. کرج یکی از پر تراکم‌ترین شهرهای ایران و گذرگاه رفت و آمد ساکنان شهرستان‌های دیگر به تهران است. به دلیل حضور مهاجرانی از همه نقاط ایران، کرج را “ایران کوچک” می‌نامند.

محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه نیز ادعا کرده بود که ما با تمام فشارها و وضعیتی که تحریم‌ها به وجود آورده است، نیاز مردم کشورمان را در حوزه بهداشت و درمان برطرف کرده‌ایم. این در حالی است که استان البرز در پذیرش بیماران مبتلا به کورونا مستاصل شده‌اند و حتی کمبود تخت داشته و بیمارانشان در راهروهای بیمارستان حضور دارند.

او در ادامه مدعی شد:   متناسب با نیاز وزارت بهداشت، بیمارستان‌های سیار نیروی زمینی سپاه را توسعه و گسترش داده و  اکنون بیمارستان‌های صحرایی را در البرز قم، کاشان، گلستان، بابل، رشت، جنوب کشور، اهواز، کرمانشاه، آذربایجان غربی مستقر کرده‌ایم که آمادگی پذیرش بیماران را دارند و حتی برخی از آنها هم تعدادی از بیماران را پذیرش کرده‌اند.