استاندار تهران از دستور فرماندار شهرک قدس در مورد تیراندازی به سوی معترض پشتیبانی کرد

استاندار تهران  در حمایت از فرماندار شهر قدس دردادن  دستور شلیک مستقیم به معترضان گفت : منظور فرماندار شهر قدس استفاده از ابزار فیزیکی بوده نه اسلحه.

انوشیروان محسنی بندپی افزود : “منظور ایشان این بوده که هر کسی وارد فرمانداری شد با استفاده ازنوعی  ابزار فیزیکی با آنها مقابله کنند. در فرمانداری هیچگونه اسلحه‌ای وجود ندارد که بخواهند از آن استفاده کنند.”

استاندار تهران در حالی این سخنان را می گیود که در ویدئویی که منتشر شده است لیلا واثفی، فرماندار شهر قدس (قلعه حسن خان) درباره سرکوب اعتراضات اخیر گفته بود : “دستور تیر را ما داداه بودیم، من به آنها گفتم که هر کس از در فرمانداری وارد شد بزنید”وی توضیحی در باره ابزار فیزیکی نداده است

ممکن است که این نوع دستور تیراندازی هم نوعی ابزار فیزیکی محسوب می شود .

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در یک برنامه تلویزیونی، از فرماندار شهر قدس و “مدیریت او در صحنه” در جریان اعتراضات مردم تمجید کرده بود. وزیر کشور اشاره‌ای به کشتار معترضان نکرده بود.

روزنامه ایران در گزارشی نوشت : فرماندار شهر قدس که تصریح می‌کند خود فرمان شلیک به معترضان را داده است، از اذعان به کشته شدن تظاهرکنندگان معترض هم ابایی ندارد اما شمار کشته‌شدگان بر اثر شلیک ماموران در اعتراضات را اعلام نکرد.

استاندار تهران گفت که به زودی خانم واثفی توضیحاتی را در این زمینه ارائه خواهد داد.

یک دیدگاه

Comments are closed.