استاندار گیلان خطاب به حکومت: «استان ما به کانون شیوع ویروس کورونا در ایران مبدل شده است»

استاندار گیلان با ابراز نگرانی شدید، اعلام کرد که آن استان به  کانون بیماری کرونا مبدل شده است. او از وزارت بهداشت خواست که برای رفع کمبود نیروی انسانی و تأمین تجهیزات به این استان، توجه جدی داشته باشد.

جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مجلس ایران نیز تاکید کرد که رشت “بحرانی‌ترین  وضعیت را در ایران از نظر شیوع ویروس جدید کرونا دارد”.

در شبکه‌های اجتماعی نوشته شده که  بیمارستان‌های استان گیلان برای تامین لباس، ماسک و دستکش برای پزشکان و پرستاران دچار کمبود شدید هستند و بسیاری از پزشکان و پرستاران برای رفع این کمبود متوسل به صدور بیانیه شده‌اند و درخواست کمک داده‌اند.

در ادامه این گزارش‌ها، با انتشار فیلم و تصاویر از نبود امکانات پزشکی در این استان به ویژه در بیمارستان رازی رشت، دیده می شود که کادر درمانی برای محافظت از خود، سفره یکبار مصرف می‌پوشند.

گزارش شده که  دکتر موسی فتح آبادی متخصص طب اورژانس بیمارستان ارتش بعد از چند روز مبارزه سخت با کرونا درگذشت.

هم چنین  دکتر وحید منصف دانشیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان و متخصص طب اورژانس نیز جان باخت.

اسماعیل نجار، رییس سازمان مدیریت بحران کشور نیز به کرونا مبتلا شد. همچنین نمایندگان گرگان، تاکستان، ساوه و بویین زهرا در مجلس نیز به کورونا مبتلا شدند.

در یک گزارش دیگر آمده است که معاون سابق اداره سیاسی سپاه در اثر ابتلا به کرونا جان داد. خبرگزاری تسنیم وابسته به محسن رضایی نوشت: «فرزاد تذری معاون پیشین اداره سیاسی سپاه و از بنیانگذاران هفته‌نامه “صبح صادق” در بیمارستان بقیه الله تهران درگذشت».

تذری یکی از مسئولان پیشین اداره سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و مدتی هم در اطلاعات سپاه فعالیت کرد.

محمدحسین قربانی، نماینده وزیر بهداشت در استان گیلان نیز از جان‌باختن بیش از ۲۰۰ نفر در این استان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر داده و گفته است حدود ۸۰۰ الی ۹۰۰ تن در گیلان به این ویروس آلوده شده‌اند.

او با انتقاد از مناسب نبودن زیرساخت‌های گیلان گفت: «استان قم یک بیمارستان جامع با ۵۰۰ تخت را برای درمان بیماران کرونا اختصاص داده، ولی در گیلان بیماران کرونایی به صورت پراکنده بستری هستند».

محمدحسین قربانی، شرایط گیلان را با شیوع ویروس کرونا نامطلوب دانست.