استدلال جدید فرمانده نیروی دریایی: بروز جنگ در خلیج فارس، موجب قحطی آب برای اعراب می شود

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در ادامه هشدارهای خود علیه حضور نظامی کشورهای دیگر در حوزه خلیج فارس، از جمله تهدید کرد که در صورت درگیری در خلیج فارس، کشورهای منطقه از تشنگی خواهند مرد. سپاهی علیرضا تنگسیری در توجیه این هشدار خود گفت: «خلیج فارس یک منطقه بسته‌ای است و آب در این منطقه دوار می‌چرخد تا از آن خارج شود».

تنگسیری گفت: «این هشدار را به کشورهای منطقه خلیج فارس می‌دهیم که اگر اتفاقی برای یکی از ناوها  در خلیج فارس بیفتد، حتی آب خوردن هم نخواهند داشت».

منظور فرمانده نیروی دریایی سپاه آن بود که با آلوده شدن آب شاخاب پارس به لکه های نفت، بخار شدن آب انجام نخواهد گرفت، و در نتیجه، باران نیز نخواهد بارید و موجب خشکسالی در کشورهای منطقه خواهد شد.

این استدلال جدیدی است که سپاهی تنگسیری، برای بازداشتن رزمناوهای خارجی به منظور تامین امنیت آمد و شد کشتی ها در خلیج فارس عنوان می کند.

با آن که ایران نیز، خود، با مشکل شدید بی ابی روبرو می باشد، فرمانده نیروی دریایی ادعا کرده گفت: «ایران مشکل آب ندارد اما سایر کشورهای حوزه خلیج فارس تنها آب این منطقه را با آب‌شیرین‌کن قابل شرب می‌کنند. حال اگر برای یکی از ناوهای اتمی اتفاقی رخ دهد، مردم این کشورها از تشنگی می‌میرند».

دکتر عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ایران، چندی پیش ارزیابی کرد که تا ۴ سال دیگر، کم آبی در ایران به یک مشکل بزرگ امنیتی- سیاسی در مبدل خواهد شد.

آگاهان می گویند که بخش عمده ای از آب مورد مصرف در امیرنشین ها، از طریق پالایش آب شور به دست می آید، زیرا بارش باران در آن کشورها بسیار کم است.

محمد حسین شریعتمدار، سرپرست مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق ایران سال گذشته گفته بود که «فقط پنج سال تا بروز فاجعه عمومی آب در کشور فاصله داریم که ناشی از ۵۰ سال سوء تدبیر در این زمینه است».

وی افزود: ما معتقدیم ۷+۱ می‌تواند امنیت را در خلیج فارس ایجاد کند؛ ۷ کشور جنوبی خلیج فارس در کشور ایران که طولانی‌ترین مرز دریایی را با خلیج فارس دارد می‌توانند به امنیت پایدار در منطقه کمک کنند.

تنگسیری گفت: حضور استعمارگران در خلیج فارس نظیر کشورهایی مثل اسپانیا و پرتغال در گذشته نمادی از اهمیت خلیج فارس داشت چنانکه پرتغالی‌ها ۱۱۷ سال در خلیج فارس حضور داشتند.

لزوم امنیت در منطقه خلیج فارس از زمانی آغاز شد که از سوی مقامات حکومت ایران بارها گفته شده بود  که اگر فروش نفت نداشته باشیم و تحریم ها ادامه داشته باشد تنگه هرمز را می بندیم و کشتی را در خلیج توقیف می کنیم و با حمله به  نفتکش های در خلیج فارس و هم چنین توقیف نفتکش ها توسط سپاه پاسداران آغاز شد. حال نباید این وقایع را با عملیات استعماری پرتغال و اسپانیا مقایسه کرد .

پاسدار تنگسیری گفت: چرا باید اسرائیل در خلیج فارس حضور داشته باشد حضور او  در منطقه غیر قانونی است

به گزارش منابع خبری  اسرائیل قصد ارسال رزم ناو به خلیج فارس را ندارد بلکه بیشتر نقش تاکتیکی و استراتژیکی خواهد داشت.

این فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: تاکنون انگلیسی‌ها سه بار و آمریکایی‌ها دو بار در برابر ایران زانو زدند تا درخواست‌هایی از ما داشته‌ باشند،. ما توانستیم ناو ساوان رابرت و کشتی بریستول را مورد هدف قرار دهیم و اخیرا هم موفق به توقیف کشتی انگلیسی‌ها شدیم و تمام این اقدامات را انجام دادیم تا بگوییم سپاه پاسداران قدرتمند است و در برابر آنان قد خم نمی‌کنند.

2 دیدگاه‌

  1. از چیزی که پوشید ه ای واضح است که هدفی جز ترور و گسترش وحشت در سرت نیست!! نفتکش ایران که داشت به سوریه مبرفت نفت دزدیده شده از مال ملت ایران را برای مفتی به سوریه میبرد که بشار اسد بیشتر مردم ستم دید ه اش را ازار بدهد و یا بکشد.

Comments are closed.