استقبال مردم در تاریخ انتخاباتی ایالات متحده سابقه نداشته است

بر اساس آمارهای انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده که روز گذشته (دوشنبه)  منتشر شد هشت روز مانده به تاریخ برگزاری انتخابات، بیش از ۶۰ میلیون نفر رای داده‌اند.

این آمار بیان کننده درصد بسیار بزرگی از استقبال مردم  است که در تاریخ امریکا سابقه نداشته از این رو ارزیابی می شود که این بار بیشتر از موارد پیشین مردم در انتخابات شرکت کنند .

آگاهان امور می گویند که پیش‌بینی می‌شود که در انتخابات امسال حدود ۶۵ درصد از واجدان شرایط شرکت کنند که بالاترین رقم از انتخابات سال ۱۹۰۸ خواهد بود. این سرعت در ریختن آرا بی‌سابقه است و می تواند نشان دهنده بالاترین میزان مشارکت در انتخابات آمریکا طی بیش از یک قرن اخیر باشد.

خبرگزاری رویترز، نیز در این باره نوشت: این ارقام جدیدترین مورد از رقابت شدید بین پرزیدنت ترامپ، و جو بایدن، نامزد حزب دموکرات، و در عین حال نشان دهنده تمایل رای‌دهندگان به پرهیز از خطر ابتلا به ویروس کروناست.

رویترز در ادامه نوشته است که در سال جاری تعداد دمکرات‌هایی که رای خود را از طریق پست ارسال کرده‌اند بسیار بیشتر است. در انتخابات قبلی معمولا رای‌دهندگان جمهوریخواه بیشتر از این روش استفاده می‌کردند ولی امسال با توجه به حملات پرزیدنت ترامپ که مدعی است ارسال رای از طریق پست شرایط را برای تقلب گسترده انتخاباتی فراهم می‌کند بسیاری از جمهوریخواهان از این روش پرهیز کرده‌اند.

رویترز نوشته است که آمارها نشان می‌دهد تعداد دمکرات‌هایی که تصمیم گرفته‌اند زودتر رای بدهند دو برابر جمهوریخواهان است.

در همین رابطه،  مایک مک دونالد، پروفسور دانشگاه فلوریدا و مسئول «پروژه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا» که آمارهای این انتخابات را جمع‌آوری و تحلیل می‌کند گفته است  که در انتخابات امسال حدود ۱۵۰ میلیون نفر یا به عبارتی دیگر حدود ۶۵ درصد از واجدان شرایط شرکت خواهند کرد که بالاترین رقم از انتخابات سال ۱۹۰۸ است.

آمارها نشان می‌دهند که در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ تعداد افرادی که قبل از روز انتخابات رای داده بودند حدود ۴۷ میلیون نفر بود.