استیو منوچین: خویشتنداری ترامپ در برابر تعرضات رژیم ایران، درستی خود را نشان داد  

استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در ارتباط با تحریم بانک مرکزی ایران، صندوق توسعه ملی ایران، و چند شرکت دیگر که در جا‌به‌جایی پول و تامین مالی اقدامات ترویستی و خرابکارانه رژیم ایران نقش داشتند، گفت  که واپسین منبع تامین مالی برای هزینه کردن در تروریسم را از جمهوری اسلامی گرفته است.

استیو منوچین افزود: تنش‌های فزاینده اخیر با ایران نشان می‌دهد رویکرد دولت پرزیدنت ترامپ برای تحت فشار گذاشتن تهران از طریق تحریم کارساز است.

استیو منوچین گفت:  دولت ایالات متحده همه منابع درآمدی رژیم جمهوری اسلامی را قطع کرده است و به خاطر همین است که رژیم از سر درماندگی و ناامیدی به همسایگان خود حمله‌ور می‌شود.

در این میان، فرمانده نیروی دریایی حکومت ایران دوباره زبان به تهدیدهای جنگی گشود و از جمله گفت : واکنش ما به تهاجم دشمن، کوبنده ترین عکس العمل در کوتاه ترین زمان خواهد بود .

نظامی  حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ارتش حکومت ایران  گفت: قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران امروز در بالاترین سطح ممکن است و نیروهای سه گانه ارتش و سپاه آماده دفاع از مرزهای دریایی کشور هستند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: در صورت اشتباه محاسباتی دشمنان و هر گونه تهاجمی نیروی دریایی ارتش در کنار دیگر نیروهای مسلح در کمترین زمان کوبنده‌ترین عکس العمل ممکن را نشان خواهند داد.