اسرائیل، به عنوان یکی از هشت کشور پیشرفته جهان، داروی جدیدی را برای درمان کورونا آزمایش می کند

اسرائیل به عنوان یکی از هشت کشوری گزیده شد که قرار است از طریق همکاری با یکدیگر می کوشند دارویی را برای مبارزه با کورونا و درمان بیماری کووید ۱۹ بیابند. یک کارشناس بیماری های عفونی در اسرائیل ابراز امیدواری کرد که این همکاری بتواند برای سرکوب ویروسی که دنیا را با فاجعه روبرو ساخته موثر باشد.

کشورهای هشت گانه ای که در این زمینه دست همکاری داده اند، قصد دارند از جمله داروی جدیدی را مورد آزمایش قرار خواهند داد که امید می رود در مبارزه با کورونا موثر باشد.

این داوری جدید روز گذشته (دوشنبه) به روی بانویی آزمایش شد که ۶۴ سال دارد و به دنبال ابتلا به ویروس کورونا بستری شده است. نام این دارو “کابزارا” اعلام گردیده است که آزمایش بالینی آن، همراه با آزمایش های مشابه در هفت کشور پیشرفته دیگر، ممکن است باعث یافتن بهترین راه درمان کورونا گردد.

هم زمان، در بیمارستان های اسرائیل چند شیوه درمانی دیگر نیز در دست آزمایش است تا مشخص گردد که کدامیک می تواند در بهبود حال بیمار، تاثیر بیشتری داشته باشد.

پذیرش اسرائیل در میان هفت کشوری که برای نخستین بار این شیوه درمانی را آزمایش می کنند و به مبادله اطلاعات و تجربیات می پردازند، نشان میزان پیشرفت علمی و پزشکی در اسرائیل است که این کشور را به عنوان یکی از پیشگامان علوم تکنولوژی و پزشکی دنیا در میان کشورهای پیشرفته دیگر قرار داده است.

هدف از آزمایشی که توسط اسرائیل و هفت کشور دیگر انجام می گیرد، بررسی دقیق میزان تاثیر داروی جدید بر درمان بیماران، و عواقب جانبی آن می باشد. اسرائیل و هفت کشور دیگر، یافته های خود در این زمینه را مرتبا با یکدیگر مبادله خواهند کرد.

3 دیدگاه‌

Comments are closed.