اسرائیل از شلیک ناموفق چند موشک توسط نیروهای وابسته به رژیم ایران در سوریه خبر داد که ناکام ماند

ساعاتی پس از آن که خبر رسید پایگاه بزرگ نظامی رژیم ایران در بخش شرقی سوریه مورد حمله جنگنده های ناشناس قرار گرفته و به شدت آسیب دیده است، ارتش اسرائیل اعلام کرد که چند موشک از داخل سوریه به سوی بخشی از کوه حرمون که در تسلط اسرائیل است شلیک گردیده که همه آن ها خطا رفته و آسیبی وارد نیاورده است. گرچه اسرائیل به سکوت درباره پایگاه بمباران شده سپاه قدس در نزدیکی مرز عراق ادامه می دهد، احتمال می رود که سپاه قدس و یا واحدهای نظامی مزدور آن در سوریه، قصد انتقام جویی داشته اند – ولی عملکرد آن ها بسیار ضعیف و ناشیانه بوده است.

سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که این موشک ها در سپیده دم امروز از سوریه شلیک شده و ظاهرا هدف آن، آسیب رساندن به هدف هایی در داخل اسرائیل بوده، ولی هیچیک از آن ها نتوانسته وارد خاک اسرائیل شود و در ناحیه کوهستانی حرمون به زمین نشسته و آسیبی وارد نکرده است.

اسرائیل معمولا به حملات تعرضی از خاک کشورهای همسایه واکنش نشان می دهد، ولی هنوز معلوم نیست که این بار واکنش چگونه خواهد بود. اسرائیل از دست زدن به اقدامی پرهیز خواهد کرد که اجرای آن ممکن است تب جنگی را در منطقه بالا برد و موجب گسترش نبردهای نظامی شود.

این احتمال در میان محافل نظامی اسرائیل مطرح است که شلیک ناموفق موشک ها به سوی خاک اسرائیل، کار گروه های شیعه وابسته به حکومت ایران در سوریه بوده و از جانب سپاه قدس صورت نگرفته است.

در ضمن این احتمال را نیز نباید از نظر دور داشت که کارشناسان نظامی وابسته به ارتش اسرائیل، عمدا این تعرض را نه به سپاه قدس، بلکه به نیروهای وابسته به آن نسبت می دهند، تا ناچار نشوند علیه سپاه قدس وارد یک نبرد جدی شوند.

دو هفته پیش نیز سپاه قدس و یا نیروهای وابسته به آن درصدد برآمدند یک پهپاد بمب افکن به سوی شمال اسرائیل بفرستند که پیش از خروج از حریم هوایی سوریه، توسط نیروهای اسرائیلی هدف قرار گرفت و نابود شد.

2 دیدگاه‌

  1. حکومت ایران در پناه مماشتگران جهانی در حال گسترش پایگاه های ترورخود درسرتاسرجهان هست۰ سیاست مذاکره طلبی جناب ترامپ هم این اطمینان خاطر را به رژیم داده که بدون هر عواقبی میتوانند حوزه نفوذ خود را گسترش بدهند۰
    تنها راه برای واژگونی این نظام پلید همان راه اسراییل توانمند است که اگر با حمایت از اپزوسیون مسلح و به خوبی سازمان دهی ترکیب شود در کوتاه ترین زمان ممکن شر این رژیم از سر مردم ایران و جهان کم خواهد شد
    فرصت سوزی دیگر بس است
    همین الان اقدام کنیم
    ۰

Comments are closed.