اسرائیل از شورای امنیت می خواهد که علیه ادامه حضور نیروهای قدس در سوریه با قاطعیت اقدام کند

سفیر اسرائیل در سازمان ملل، دانی دانون

سفیر اسرائیل در سازمان ملل، دانی دانون، در شکایت نامه ای که به شورای امنیت ارائه گردید، از سازمان ملل  جامعه بین المللی خواستار گردید که علیه عملیات تروریستی که رژیم ایران از دیرباز، با استقرار در خاک سوریه، علیه اسرائیل تدارک می بیند، اقدام قاطعی صورت گیرد.

این شکایت نامه پس از آن به شورای امنیت تسلیم شد که اسرائیل دو روز پیش ناچار گردید با انجام یک حمله هوایی، محل نگاهداری چهار پهپاد متعلق به سپاه قدس در حومه دمشق را هدف قرار دهد و آن را نابود کند. اسرائیل می گوید که رژیم ایران قصد داشت با فرستادن این پهپادهای بمب افکن به شمال اسرائیل، مواضع و هدف های حساسی را مورد تهاجم قرار دهد.

در شکایت نامه اسرائیل گفته شده که هنگام آن رسیده است که سازمان ملل و قدرت های جهان، به این رفتار رژیم ایران پایان دهند و خطرات امنیتی علیه اسرائیل متوقف گردد.

اسرائیل جزئیات کاملی را در باره چگونگی ارسال این پهپادها به سوریه افشاگری کرده که نشان می دهد دستگاه های اطلاعاتی این کشور تا چه حد قوی هستند و از جزئیات فعالیت های رژیم ایران آگاهی دارند.

منابع خبری رادیو پیام اسرائیل در ایران می گویند که این هراس رژیم و ناتوانی وزارت اطلاعات در شناسایی ایرانیان وطن پرستی که با اسرائیل علیه رژیم فعالیت دارند، موجب شده که آخوند محمود علوی و دستیارانش، برای پرده پوشی ناتوانی های اطلاعاتی خود، افرادی را بازداشت کنند و آن ها را به جاسوسی برای اسرائیل (و گاهی هم به سود ایالات متحده) متهم سازند تا شاید بتوانند ناتوانی و عجز خود را پرده پوشی کنند.

در شکایت نامه اسرائیل به شورای امنیت گفته شده که هدف از تلاش رژیم ایران برای داشتن از یک جای پای نظامی در سوریه آن است از پایگاهی برای به آشوب کشاندن سراسر منطقه برخوردار باشد و خاورمیانه را دچار بحران جنگی سازد.

سفیر اسرائیل در سازمان ملل، از شورای امنیت همچنین خواستار شد که نقش دولت مرکزی دمشق را در استقرار نیروهای آشوبگر رژیم ایران در خاک سوریه نکوهش کند.

اسرائیل اطلاعات لازم را در مورد سلسله مراتب فرماندهی سپاه قدس در ارسال پهپادها به سوریه، به هدف انجام عملیات تروریستی علیه اسرائیل، این گونه انتشار داده است:

فرمانده کل سپاه قدس – پاسدار قاسم سلیمانی

فرمانده سپاه قدس در سوریه: پاسدار جواد غفاری، او در این سمت فرماندهی گروه های مزدور شیعه را نیز که از عراق و افغانستان و اماکن دیگر به سوریه آروده شده اند، به عهده دارد.

به گفته بخش اطلاعات ارتش اسرائیل، سپاه قدس نیروهای خود را به دو بخش عمده تقسیم کرده که یکی واحدهای منظم پاسداران می باشد و دیگری واحدهایی است که ماموریت آن ها ایجاد عملیات تعرضی محدود می باشد.

فرماندهان جزء برای به کار انداختن واحدهای چریکی چهارتن هستند که نام دو تن از آن ها یاسر احمد صاهر و حسن یوسف زَبیب اعلام شده است. هویت دو تن دیگر هنوز نامشخص است.