اسرائیل برای شکست حزب الله در جنگ احتمالی آینده تدابیری اندیشیده است

یک تارنمای خبری اسرائیلی گزارشی را انتشار داد که آن را “افشای برنامه های محرمانه ارتش اسرائیل در رویارویی بعدی با حزب الله لبنان” توصیف کرده است. در روزهای اخیر گزارش های زیادی منتشر شده است دایر بر این که حزب الله لبنان به تدارک به راه انداختن جنگ جدیدی علیه اسرائیل پرداخته و اسرائیل نیز ممکن است در صدد بمباران کردن کارخانه تولید موشک های نقطه زن در لبنان براید که چنین اقدامی موجب درگیری نظامی تازه ای در منطقه خواهد شد.

در گزارش های پیشین گفته شده بود که نخست وزیر اسرائیل در آخرین دیدار خود با پرزیدنت پوتین، گفته است که اسرائیل برپایی چنین کارخانه ای را از جانب رژیم ایران در خاک لبنان تحمل نخواهد کرد. اسرائیل در سال های اخیر ده ها بار کاروان های جنگ افزارهای پیشرفته ای را که حکومت ایران قصد داشت از طریق سوریه به لبنان بفرستد، بمباران کرده است.

خبرنگارانی که از مرزهای اسرائیل و لبنان دیدن کرده اند گزارش داده اند که هم ارتش اسرائیل و هم حزب الله لبنان خود را برای رویارویی آینده آماده می سازند.

یک مقام سپاه پاسداران در تهران گفته بود که حزب الله ده ها هزار موشک را آماده پرتاب به سوی اسرائیل ساخته و با احداث اطاق های فرماندهی زیرزمینی، قادر است همه آن ها را یک جا به سوی اسرائیل شلیک کند.

تارنمای خبری “وای نت نیوز” در اسرائیل نوشت که ارتش این کشور قصد دارد در صورت بروز جنگ جدید، ستاد فرماندهی حزب الله لبنان را مستقیما هدف حمله قرار دهد.

در این نقشه آمده است که سربازان اسرائیلی هنگام انجام عملیات در داخل خاک لبنان علیه ستاد فرماندهی حزب الله، مستقیما از جانب اهالی محلی لبنان تغذیه خواهند شد و بنزین و گازوئیل مورد نیاز خودروها و تانک های اسرائیلی از ذخایر سوختی خود حزب الله در داخل لبنان تامین خواهد گردید و لوازم زخم بندی سربازان مجروح نیز از وسائلی خواهد بود که در داروخانه های محلی، وابسته به حزب الله لبنان وجود دارد.

در این گزارش، که هنوز مقامات نظامی اسرائیل واکنشی نسبت به آن نشان نداده اند، آماده است که افراد یگان های زبده ارتش اسرائیل شیوه کاربرد تیربار کالاچنیکوف را نیز فرا گرفته اند. تیرباز کالاچنیکوف (که ایرانیان آن را کالاشینکوف تلفظ می کنند) اسلحه استاندارد چریک های حزب الله محسوب می شود.

خبرنگاران “وای نت نیوز” می نویسد که در یک رزمایش چتربازان و تکاوران اسرائیلی که در جنگ احتمالی آینده به لبنان فرستاده خواهند شد، حضور داشته است. در این رزمایش، همه جزئیات جنگ احتمالی با حزب الله تمرین شد.

افسرانی که این رزمایش را هدایت می کنند، گفتند: جنگ اینده با حزب الله، هیچ شباهتی به جنگ های پیشین نخواهد داشت.

اسرائیل تا کنون دوبار برای سرکوب حزب الله، عملیات نظامی گسترده ای در خاک لبنان انجام داده است.

ایالات متحده در این هفته تحریم های بیشتری را علیه حزب الله لبنان و افراد و شرکت های وابسته به آن برقرار کرد. خود حزب الله از سال ها پیش در فهرست سیاه ایالات متحده قرار دارد.

 

3 دیدگاه‌

  1. بهش بگو از مال حرام کسی خیر ندیده این سلاحا را به مردم ایران برگردون.مال مردمه اگه مسلمانی.که اگه بود مال حرام نمیگرفت

Comments are closed.