اسرائیل به اقدام دولت روسیه برای دعوت از سرکرده حماس به دیدار از آن کشور، اعتراض دارد

اسماعیل هنیه سرکرده گروه تروریستی حماس که به مسکو دعوت شده است

در واکنش به این خبر که دولت روسیه می خواهد وارد تلاش های صلح بین اسرائیل و فلسطینی ها شود، و در این راستا، اسماعیل هنیه سرکرده حماس به مسکو دعوت شده است، اسرائیل ناخرسندی عمیق خود را بیان داشت و پرسید چگونه ممکن است که روسیه به عنوان یک کشور بزرگ، سرکرده یک گروه تروریستی فلسطینی را به مسکو دعوت می کند.

این خبر در حالی انتشار می یابد که سران دولت مسکو اعلام داشته اند که از دیدگاه آنان، طرح صلح ایالات متحده راه به جایی نخواهد برد و نخواهد توانست موجب برقراری آشتی بین اسرائیل و فلسطینی ها شود.

آگاهان می گویند که دولت روسیه با انتشار چنین دیدگاه ها، می کوشد ایالات متحده و تلاش های آن کشور را برای پیشبرد صلح بین اسرائیل و فلسطینیان بی اعتبار سازد و خود وارد این صحنه گردد.

دولت روسیه در گذشته چند بار محمود عباس رئیس حکومت خودگردان فلسطینی را نیز به مسکو دعوت کرده بود و اکنون می خواهد با گروه حماس، از طریق پذیرایی از سرکرده آن، اسماعیل هنیۀ به نفوذ و اعتبار بیشتر دست یابد.

در واکنش به اعتراض اسرائیل دایر بر این که چگونه، دولت روسیه، به جای آن که حماس را در فهرست سازمان های تروریستی قرار دهد، هنیه را به مسکو دعوت می کند، مقامات دولت مسکو ادعا کردند که خود اسرائیل نیز به طور غیرمستقیم با حماس گفتگو کرده و بنابراین، روسیه نیز این حق را برای خود محفوظ نگاه می دارد.

2 دیدگاه‌

  1. شما بزارید ایران اسلامی بیفته بقیشو نمی گم تا ببنید . فقط این رو بدونید این گروهکهای شرور اتوماتیک نابود خواهند شد . درود و برکت بر اسرائیل

  2. نمی شود گفت دوستی با اسرائیل و بعد این اسرائیل دوست و دشمن رو عمیق تر درد کند .حکایت این فرد همان فیلمی هست که امریکا اسرائیل حالت پرواز در هواپیما در پرواز ازش گرفتن فکر میکنم دیگه وقتشه ما رهبری که زیر ابی بره رو دوست نداریم . از پشت خنجر به اسرائیل نداریم صلیب مزارش اماده بشه درود و برکت بر اسرائیل باد تا ابد این مطلب پخش نشه .

Comments are closed.