اسرائیل به بیماران از غزه، برای معالجه اجازه ورود داد. ولی تروریست فلسطینی، می خواست از آن ها برای کشتن اسرائیلیان استفاده کند

حملات موشکی و هوا کردن بادبادک های آتش زا نیز کار آسانی نیست و با واکنش شدید اسرائیل روبرو می شود

سرویس امنیت داخلی اسرائیل، شاباک، فاش ساخت که توانسته است به موقع جزئیات یک توطئه بزرگ تروریستی را که عوامل فلسطینی برای ایجاد یک رشته کشتار و خرابکاری در اسرائیل طراحی شده بود کشف کرده و آن را خنثی سازد.

بنا به این گزارش، عواملی در داخل غزه، با طراحی این نقشه تروریستی، مقادیری مواد تخریبی و دستورات مشروحی را به افراد خود در کرانه باختری فرستاده بودند که توطئه تروریستی از آن جا علیه اسرائیل اجرا شود.

شاباک جزئیات این طرح را فاش نساخته، ولی اعلام گردید که گروه های ترور در غزه، برای انتقال مواد تخریبی به کرانه باختری، یک بانوی جوان اهل غزه را که بیماری سرطان دارد و قرار بود برای درمان وارد اسرائیل شود، وسیله انتقال مواد تخریبی قرار داده بودند.

اسرائیل هر بار به ده ها تن از بیماران سرطانی در غزه که نیاز فوری به عملیات درمانی دارند، اجازه می دهد وارد این کشور گردیده و در بیمارستان بستری گردند.

مقامات مسؤول اسرائیل بر این باورند که بانوی جوانی فلسطینی خوب می دانسته است که چمدانی که به دست او سپرده شده حاوی مواد انفجاری بوده و هدف آن کشتن شهروندان اسرائیلی می باشد.

این نخستین بار و نخستین مورد نیست که اسرائیل می خواهد یک بیمار فلسطینی را از مرگ نجات دهد و آن بیمار وسیله ای قرار می گیرد که موجب قتل شهروندان اسرائیلی گردد. نمک اسرائیل را می خورند و نمکدان می کشنند و در ارتکاب جنایت سهیم می شوند.

در یک مورد، تروریست های فلسطینی در داخل یک آمبولانس فلسطینی وارد اسرائیل شدند. در مورد دیگری، جند بسته انفجاری در میان دو پای کودک خردسالی به دست آمد که مادرش همراه با آمبولانس، عجله داشت به بیمارستان اسرائیل منتقل سازد.

برخی اسرائیلیان می پرسند، اگر چنین است، چرا اسرائیل به بیماران آن ها هم اجازه ورود دهد. بروند، خود را در کشورهای اسلامی، در بیمارستان های رژیم ایران درمان کنند که این قدر سنگ فلسطینی ها را به سینه می زند.

منابع آگاه گفتند که حماس از مدت ها پیش بر فعالان خود در کرانه باختری فشار می آورد که آن ها هم به مبارزه تروریستی علیه اسرائیل بپردازند و به نوبه خود در انجام سوء قصدها علیه شهروندان اسرائیلی سهیم گردند.

استدلال حماس آن است که به علت بسته بودن خطوط مرزی بین اسرائیل و غزه، تروریست های آن سرزمین امکان اجرای عملیات علیه مردم اسرائیل را ندارند و حملات موشکی و هوا کردن بادبادک های آتش زا نیز کار آسانی نیست و با واکنش شدید اسرائیل روبرو می شود.

مقامات امنیتی گفتند که طراحان این توطئه، مواد انفجاری را برای آن که شناسایی نشود، در داخل بسته هایی قرار داده و در داروخانه های نهادهای درمانی پنهان کرده بودند.

این خبر در حالی منتشر می شود که در روزهای اخیر از برقراری نوعی آرامش شکننده در خط مرزی اسرائیل با غزه خبر می رسد.

روز گذشته فاش شد که در مورد شیوه ادامه مبارزه علیه اسرائیل، اختلاف نظرهای شدیدی بین دو سرکرد، اصلی حماس، یعنی اسماعیل هنیه و یحیی سِنوار به وجود آمده است.