اسرائیل به جان دو تن از سرکردگان گروه جهاد اسلامی سو قصد کرد.جهاد با حملات موشکی به این اقدام اسرائیل پاسخ گفت

بها ابوالطا تروریستی که به هلاکت رسید

به دنبال اقدام به سوء قصد اسرائیل علیه دو تن از سرکردگان گروه تروریستی جهاد اسلامی که در حمایت حکومت ایران قرار دارند امروز از داخل نوار غزه اسرائیل را هدف حملات موشکی گسترده قرار داد.

تا هنگام تنظیم این گزارش دست‌کم  ۶۰ موشک و راکت از نوار غزه به سوی خاک اسرائیل پرتاب شده که اکثر این موشک ها در زمین های باز سقوط کرد ولی  در یک یا دو مورد به خانه های افرادی در آبادی های مختلف جنوب اسرائیل در نزدیکی نوار غزه اصابت کرد اما خسارات جزئی وارد ساخت.

تا هنگام انتشار این خبر هیچ کسی در داخل اسرائیل کشته نشده اما چند تن  در اثر تلاش برای رسیدن به پناهگاه امن به طور سطحی زخمی شده‌اند.

خبرگزاری ها اعلام کردند  فردی که در خاک سوریه با شلیک سه موشک اسرائیلی هدف قرار گرفت فرزند یکی از سرکردگان گروه تروریستی جهاد اسلامی بوده است.

در نوار غزه در سپیده دم امروز  نیروی هوایی اسرائیل توانست خانه سرکرده گروه تروریستی جهاد اسلامی در بخش شمالی نوار غزه را هدف قرار داده و او را از پای درآورد این فرد به نام بها اابوالعطا مسئول پرتاب شمار زیادی از موشک‌ها و عملیات تعرضی دیگر از نوار غزه به سوی خاک اسرائیل در روزهای اخیر بوده است.

معمولاً العطا در خانه خود نمی خوابید اما شب گذشته پس از آنکه سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل آگاه شدند که به سوی خانه خویش در حرکت است خود را برای سوء قصد به جان وی آماده ساختند که در این عملیات العطا و همسرش کشته شدند.

در واکنش به این عملیات اسرائیل جهاد اسلامی ده ها موشک به سوی خاک اسرائیل پرتاب کرد این در خالی است که در گذشته برد این موشک ها  فقط به سوی آبادی‌های پیرامونی نوار غزه بود این بار شمار بیشتری از موشک ها به سوی مرکز اسرائیل و حتی اطراف شهر تل آویو شلیک شد که سامانه ضد موشکی گنبد آهنین ۲۰ موشک را شکار کرد و موشک های دیگر که مسیر آنها زمینهای باز ارزیابی شده بود مورد حمله این ضد موشکی گنبد آهنین قرار نگرفت.

کابینه سیاسی- امنیتی اسرائیل در ساعات پیش از ظهر تشکیل جلسه داد و به بررسی اوضاع پرداخت.

از هنگام آغاز عملیات موشکی جهاد اسلامی  ارتش اسرائیل واکنشی نشان نداده که این می‌تواند دلیل آن باشد که اسرائیل نمی خواهد درگیری نظامی گسترش یابد. در گزارشی گفته شده است که اسرائیل از طریق مصر به جهاد اسلامی اطلاع داده که خواهان گسترش نبرد نیست و از این جهت ارتش اسرائیل تاکنون واکنش خود را متوقف نگاه داشته است.

در غزه اعلام شد که یک گروه از میانجی های مصری  به سوی خاک اسرائیل در حرکت هستند اما در اسرائیل خبر تکذیب شد.

دولت مصر در ماه‌های اخیر قاطعانه می‌کوشد از گسترش عملیات تعرضی از نوار غزه به خاک اسرائیل جلوگیری کند.

دولت مصر اخیراً سرکرده گروه تروریستی جهاد اسلامی را به قاهره دعوت کرد و به او اخطار کرد که از تعرض و گسترش بحران خودداری ورزد.

سرکرده گروه تروریستی جهاد اسلامی به نام زیاد نخاله در حال  حاضر در نوار غزه حضور ندارد گفته می‌شود که او در ایران یا در لبنان به سر می برد و دستورات حکومت اسلامی ایران را اجرا می‌کند.

ارزیابی می‌شود که حماس خواهان درگیری با جهاد اسلامی نیست و بنابراین جهاد خودسرانه و بدون هر گونه محدودیتی به عملیات تعرضی  خود علیه اسرائیل دست زده است.

ارزیابی میشود که در ساعات امروز شاید حتی فردا و پس فردا این درگیری به صورت محدود همچنان ادامه یابد گرچه هنوز معلوم نیست که ارتش اسرائیل به دستور دولت به چه نوع واکنش هایی دست بزند.

این وقایع در حالی رخ می‌دهد که در اسرائیل هنوز کابینه جدید برپا نشده و همگان از لزوم برپایی دولت وحدت ملی سخن می‌گویند اما بعید می نماید که این رویداد بتواند در تشکیل کابینه بعدی اسرائیل شتاب بخشد.