اسرائیل به سکوت در مورد انجام یک حمله هوایی علیه انبارهای اسلحه رژیم ایران در سوریه ادامه می دهد

ارتش سوریه می گوید که سپیده دم امروز (شنبه) جنگنده های اسرائیلی نقاطی را در در داخل خاک سوریه هدف حمله قرار داده اند.

اسرائیل هنوز  به گزارش مقامات دولت سوریه، دایر بر این که نیروی هوایی اسرائیلی مواضعی را در داخل آن کشور هدف حمله موشکی قرار داده و خسارات سنگینی وارد ساخته، واکنشی نشان نداده است.

ارتش سوریه می گوید که سپیده دم امروز (شنبه) جنگنده های اسرائیلی نقاطی را در در داخل خاک سوریه هدف حمله قرار داده اند. طبق معمول، سوریه ادعا می کند که توانسته است همه موشک ها را در هوا شکار کند و هیچ یک از آن ها به زمین اصابت نکرده است.

ولی منابع خبری اپوزسیون سوریه می گویند که این بار نیز یک انبار تسلیحاتی هدف قرار گرفته و صدای انفجارهای شدید شنیده شده است.

در گزارش آمده است که انبار مزبور حاوی جنگ افزارهای جدیدی بوده که رژیم ایران به سوریه قاچاق کرده و قصد داشته است از راه زمینی آن را به لبنان برساند و در اختیار حزب الله قرار دهد.

همانگونه که گفته شد، اسرائیل هنوز مسؤولیت این حمله را به عهده نگرفته است . ولی در گذشته نزدیک، این گونه عملیات را مورد تایید قرار داده است.

پس از حادثه سقوط هواپیمای نظامی روسیه در آسمانِ لاذقیه، که به علت اصابت موشک ارتش سوریه رخ داد، ولی دولت مسکو به ملامت اسرائیل پرداخت . این چندمین حمله موشکی اسرائیل به هدف های وابسته به سپاه قدس در سوریه است.

آگاهان می گویند که این حملات نشان می دهد که اسرائیل همچنان با قاطعیت به تلاش خود برای جلوگیری از استقرار نیروهای وابسته به رژیم ایران در سوریه ادامه می دهد.

وزیر خارجه ایالات متحده نیز در روزهای اخیر گفته بود “تا هنگامی که همه نیروهای وابسته به حکومت ایران از سوریه خارج  نشده اند، حضور نظامی آمریکا در آن کشور نیز عملی خواهد شد”.

هفته پیش نیز دولت سوریه اسرائیل را متهم ساخته بود که به یکی از گسترده ترین حملات هوایی خود علیه مواضعی در داخل خاک آن کشور دست زده است. این بار نیز اسرائیل به سکوت ادامه داد.

منابع نظامی روسی گفته بودند که اسرائیل با شلیک ۱۶ موشک که به صورت بمب های سنگر شکن از نوع بی یو ۳۹ عمل می کند، خسارات سنگینی به هدف های مورد حمله وارد کرده بود.