اسرائیل به فرستاده سازمان ملل: هرگونه تعرض از خاک غزه علیه شهروندان باید متوقف گردد

دولت اسرائیل به فرستاده سازمان ملل در امور فلسطینی ها تاکید کرد که گروه های ترور باید از ادامه تعرض علیه مردم این کشور دست بردارند مقامات اسرائیلی گفتند که این خواسته، هوا کردن بادبادک ها و بالون های آتش زا را نیز شامل می گردد.

فرستاده سازمان ملل که نیکولای مِلدانوف  نامیده می شود، در روزهای اخیر چند بار بین اسرائیل و نوار غزه در رفت و آمد بوده تا موجب برقراری آتش بس گردد. اویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل در دیدارهایی که با او داشت، تاکید کرد که برقراری آرامش منوط بر آن است که هرگونه تعرض تروریستی از خاک غزه به سوی اسرائیل متوقف گردد.

وزیر دفاع تاکید کرد که اسرائیل سیزده سال پیش نوار غزه را به طور کامل تخلیه کرد و آن را در اختیار فلسطینیان گذاشت. ولی آنان، به جای آن که به آبادانی سرزمین خود بپردازند، غزه را به گرمخانه ترور مبدل ساختند و مرتبا به خاک اسرائیل تعرض کردند و اکنون هنگام آن است که این تجاوزکاری ها به طور کامل متوقف گردد.

لیبرمن در دیدار با فرستاده سازمان ملل گفت: از دیدگاه اسرائیل، مفهوم قطع هرگونه تعرض آن است که پرتاب موشک، شلیک راکت، پرتاب خمپاره، هوا کردن بادبادک های آتش زا و هر نوع تعرض دیگر باید متوقف گردد.

روز گذشته (پنجشنبه)، در نتیجه هوا کردن بادبادک های آتش زا، دوازده حریق دیگر در جنوب غرب اسرائیل ایجاد شد.

یک گروه تروریستی با نام “الصابِرین” در نوار غزه، مسوولیت حملات خمپاره ای هفته پیش به سوی خاک اسرائیل را به عهده گرفت. ظاهرا الصابرین یک گروه شیعه وابسته به حکومت اسلامی ایران است که برای اولین بار، نام آن در رابطه با تجاوز علیه اسرائیل برده می شود. تا آنجا که می توان حدس زد، در غزه مسلمانان اهل تشیع وجود ندارد.

در عین حال، اویگدور لیبرمن وزیر دفاع چند بار گفته است که انگشت حکومت ایران در اغتشاشات اخیر در غزه به خوبی دیده می شود. او گفت که رژیم ایران برای تامین هزینه تظاهرات هفتگی حماس و جهاد اسلامی در غزه، پانزده میلیون دلار برای حماس بودجه تامین کرده است.

2 دیدگاه‌

Comments are closed.