اسرائیل تائید کرد که یک پهپاد اطلاعاتی در جنوب لبنان سقوط کرده، ولی خطر انتقال اطلاعات وجود ندارد

یک نمونه از ریرپهپادهای نیروی هوایی اسرائیل که کاربرد گسترده ای در میدان جنگ و امور نظامی دارد

ارتش اسرائیل تائید کرد که یک فروند پهپاد اطلاعاتی این کشور در خاک لبنان سقوط کرده است، ولی اعلام داشت که هیچ خطری در مورد انتقال فن آوری های آن به حزب الله وجود ندارد. سرکرده حزب الله لبنان هفته پیش تهدید کرده بود که اگر اسرائیل به فرستادن پهپادها به فراز لبنان ادامه دهد، آن را سرنگون خواهد کرد. ولی در اسرائیل گفته می شود که به احتمال قوی، این پهپاد به علت نقص فنی سقوط کرده و حزب الله در آن نقشی نداشته است.

اسرائیل برای آن که کوچکترین تحرکات حزب الله و عناصر دیگر در لبنان را زیرنظر داشته باشد، مرتبا پهپادهای اطلاعاتی به حریم هوایی آن کشور می فرستد.

حزب الله اعلام کرد که این پهپاد برفراز روستایی به نام رامیه در جنوب لبنان سقوط کرده و قطعات آن در دست آن سازمان است.

این خبر نشان می دهد که علیرغم تهدیدهای حزب الله، پروازهای اطلاعاتی اسرائیل بر فراز لبنان همچنان ادامه دارد. همچنین، حریم هوایی لبنان دائما مورد استفاده جنگنده های اسرائیلی برای انجام عملیات نظامی در خاک سوریه قرار می گیرد. اسرائیل بارها از حریم هوایی لبنان، موشک هایی به سوی مواضع سپاه قدس در خاک سوریه نیز شلیک کرده است.

دو هفته پیش یک پهپاد اسرائیلی، ساختمانی را در محله شیعه نشین الضاحیه در جنوب بیروت بمباران کرد که در آن جا دستگاه ارسالی حکومت ایران برای تولید سوخت جامد، در آن جا پنهان شده بود. در این عملیات، یک پهپاد اسرائیلی نیز سقوط کرد و به دنبال آن، نصرالله ادعا کرد که قواعد بازی تغییر یافته و حزب الله در آینده برای سرنگون کردن پهپادهای اسرائیلی، به تلاش بیشتری دست خواهد زد.

منابع امنیتی اسرائیل، برای این گونه سخنان اهمیتی قائل نیستند.

یک دیدگاه

  1. اسرائیل فقط باید با کمک آمریکا عربستان را از حالت کما در مقابل ایران خارج کند و از پتانسیل جمعیتی و امنیتی و تجهیزات نظامی و افرادش بیشتر در مقابل رژیم استفاده شود تا هر ناحیه و هر مرکزی را که دلشان خواست را بی هیچ ترس و تعملی را داخل ایران بمب باران کنند.
    حتی میتواند جاهایی راهم به نام عربستان بمب باران کند و مسئولیتش را هم نگیرد

Comments are closed.