اسرائیل تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای سنین ۶۰ سال به بالا را از هفته آینده آغاز می‌کند

وزارت بهداشت اسرائیل، امروز پنجشنبه، به مراکز پزشکی سراسر اسرائیل اطلاع داد که تزریق دوز سوم  واکسن کرونا، برای سنین ۶۰ سال به بالا از روز یکشنبه (سه روز دیگر) آغاز می‌شود.

همچنین گزارش شد که به دلیل نگرانی در مورد احتمال میزان مشارکت پایین در واکسیناسیون، وزارت بهداشت اسرائیل، “تبلیغات آگاهی‌دهنده” گسترده‌ای را برای پیشبرد این منظور آغاز خواهد کرد.

صبح امروز پنجشنبه، نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، با مقامات بهداشتی کشور درباره این پرسش که آیا دوز سوم واکسن برای شهروندان اسرائیلی لازم است یا خیر، مشورت کرد.

بنت گفت: «امروز صبح، وزیر بهداشت و مدیرکل این وزارتخانه، ملاحظات و توصیه‌های کمیته واکسن را به من ارائه دادند. این توصیه‌های ارائه شده توسط کمیته ای از کارشناسان، اهمیت زیادی دارد. من می‌خواهم از همه اعضای کمیته بخاطر کار بسیار دقیق و جامع آنها سپاسگزاری کنم.»

نخست وزیر اسرائیل افزود: «استراتژی ما روشن است: نجات جان مردم و حفظ روال عادی زندگی در اسرائیل. برنامه ما سه لایه محافظت برای شما شهروندان اسرائیلی فراهم می‌سازد: حمایت از افراد مسن و آسیب پذیرترین‌ها؛ محافظت از شما با استفاده از ماسک و محافظت عمومی از طریق واکسن‌ها. من از کسانی که هنوز این کار را نکرده‌اند می خواهم واکسن بزنند.»

اسرائیل که یکی از پیشروترین کشورهای جهان در واکسیناسیون شهروندانش بود و توانسته بود بیماری کووید-۱۹ را تا حد زیادی مهار کند، با ورود سویه دلتا به کشور، در هفته های‌ اخیر شاهد افزایش شمار مبتلایان به کرونا بوده است. روز گذشته ۲۳۲۸ مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و یک تن نیز بر اثر این بیماری جان باخت.

اکثر قریب به اتفاق مبتلایان جدید، کسانی هستند که از زدن واکسن، امتناع ورزیده‌اند.