اسرائیل در نمایشگاه بین المللی در امارات عربی متحده غرفه خواهد داشت و اسرائیلیان می توانند به آنجا سفر کنند

امارات عربی متحده گام دیگری برای نزدیک شدن به اسرائیل بر می دارد و خبر رسید که دولت دبی تصمیم گرفته است به شهروندان اسرائیلی اجازه دهد برای حضور در نمایشگاه بین المللی صنعت و تمدن به نام “کسپو” که در سال میلادی آینده در دبی برگزار می شود اجازه ورود بدهد. یک مقام دولتی در دوبی که نخواست نامش برده شود، ابراز امیدواری کرد که حتی پس از پایان اکسپو، افراد بتوانند با گذرنامه اسرائیلی به امارات عربی متحده آمد و شد بکنند.

انتظار می رود که پس از اجرای این نیت امارات، دیگر امیرنشین ها نیز به اسرائیلیان به طور ازاد اجازه ورود بدهند.

نمایشگاه “اکسپو” هر پنج سال یکبار و هر بار در کشور دیگری برگزار می شود و در آن پیشرفته ترین تکنولوژی ها و صنایع، در کنار برنامه های هنری به نمایش گذاشته می شود و مهمترین نمایشگاه جهانی محسوب می گردد. اسرائیل در همه “اکسپوها”ی پیشین حضور داشته و پیشرفت های تکنولوژی خود را به نمایش گذاشته است.

مهمتر از اعطای اجازه ورود با گذرنامه اسرائیلی، موافقت با برپایی غرفه بزرگ اسرائیل در این نمایشگاه بین المللی، در یک کشور عربی می باشد. یکی از نوآوری های اسرائیلی که در دوبی به نمایش گذاشته خواهد شد، دستگاه های شیرین کردن آب دریا می باشد. امیرنشین های عرب به آب قابل شرب نیاز بسیار دارند و برپایی تاسیسات اسرائیلی شیرین کردن آب دریا، می تواند برای آنان بسیار سودمند باشد.

به هر کشور امکان داده می شود یک غرفه بزرگ در این نمایشگاه برپا سازد و در آن پیشرفت های خود را به نمایش گذارد. در گذشته، غرفه اسرائیل همیشه یکی از پربیننده ترین ها بوده است. برخی اختراعات و نوآوری های تکنولوژی اسرائیل، ابتدا در اکسپو نمایش داده شده است.

نمایشگاه اکسپو به مدت شش ماه باز می ماند و انتظار می رود میلیون ها نفر از آن دیدن کنند که برای نخستین به شهروندان اسرائیلی نیز در یک کشور عربی، چنین اجازه ای داده خواهد شد.

یک دیدگاه

  1. سلام // خبر شرکت کشور اسرائیل در نمایشگاه بین المللی در امارات مرا خیلی خوشحال کرد همیشه آرزو داشتم روابط سیاسی اسرائیل ومردم عزیز یهود با مسلمانان حسنه باشه،تا چشم دشمنان خاک پاک وارض موعود وقوم یهود کور شود به امید برقراری روابط با کشور وملت ایران که اسرائیل را دوست دارند.

Comments are closed.