اسرائیل در یک سال، بیش از ۹ میلیارد دلار تجهیزات دفاعی صادر کرده است

یک نمونه از موشک اسرائیلی اسپایک در ارتش کره جنوبی

آمار انتشار یافته نشان می دهد که صادرات تجهیزات نظامی و جنگ افزارهای پیشرفته از اسرائیل به کشورهای بزرگ و کوچک جهان، در سال میلادی گذشته افزایش چشمگیری داشته به بیش از ۹ میلیارد و دویست میلیون دلار رسیده که چهل درصد در مقایسه با سال پیش از آن، افزایش نشان می دهد.

این دستاورد بزرگ، همچنین نشان مرغوبیت وسائل تولیدی در اسرائیل است که تنها کشورهای معدودی در جهان می توانند آن را طراحی و تولید کنند.

آمار نشان می دهد که یک سوم از صادرات نظامی اسرائیل موشک های بسیار پیش رفته از انواع مختلف و همچین سیستم های دفاع ضد هوایی بوده که کشورهای دیگر آن را بسیار قابل اطمینان دانسته و نسبت به خرید آن علاقمندی نشان می دهند.

همجنین این آمار نشان می دهد که هند و چین که دو کشور بزرگ جهان هستند، از خریداران عمده وسائل دفاعی اسرائیل می باشند. همچنین چند کشور دیگر آسیایی و ممالک اوقیانوس آرام مشتریان خوبی برای صنایع دفاعی اسرائیل محسوب می شوند.

اسرائیل، عمدۀ وسائل جنگی را در درجه اول برای حفظ امنیت خویش طراحی و ابداع می کند، ولی فروش آن به کشورهای خارجی، امکان می دهد که بودجه بیشتری به این کار اختصاص یابد و همچنین با توجه به نیازهای امنیتی ویژه هر کشور، اسرائیل بتواند جنگ افزار ارائه شده را بهینه سازی کند.

اسرائیل همچنین در صنعت تعمیر موتور هواپیما پیشرفت های زیادی داشته و شماری از شرکت های هواپیمایی جهان، هواپیماهای خود را برای تعمیر و سرویس منظم، به اسرائیل می فرستند.

آگاهان گفتند که افزایش صادرات امنیتی اسرائیل، نشان دیگری از کیفیت بسیار بالای تجهیزات دفاعی است که در اسرائیل طراحی و تولید می شود.

 

2 دیدگاه‌

  1. یه چند تا از اینها که ساختین رو به خاطر رضایت خدا بزنید تو سر عربستان ، راستی اجازه میدین که ایران هم بسازه؟ یا اینکه اگر ایران هم برای امنیت ملی خودش بسازه ، عمل تروریستی انجام داده؟ در ضمن ترامپ چی میگه، شایدم به خاطر ۱۱ سپتامبر تروریست بشیم!
    ؟؟؟؟؟؟

  2. اسرائیل چهار طرفشو دیوار کشیده و با کسی کاری نداره، نه مثل یه جای دیگه که به چهار طرفش شبهه نظامی و نظامی صادر میکنه، معلومه کی انگیزه دفاعی داره کی هم تهاجمی

Comments are closed.