سوریه از حمله نیروی هوایی اسرائیل خبر می دهد. اسرائیل ادعای سقوط جنگنده خود را رد می کند

هواپیمای باری فارس ایر قشم، متعلق به سپاه پاسداران در فرودگاه بیروت

سوریه از حمله نیروی هوایی اسرائیل خبر می دهد. اسرائیل ادعای سقوط جنگنده خود را رد می کند

دولت سوریه اعلام کرد که هواپیماهای نظامی قصد داشتند نقطه ای از خاک آن کشور را بمباران کنند، ولی بی آن که بتوانند ماموریت خود را انجام دهند، ناچار به فرار شده اند. ولی شماری از رسانه های عربی نوشتند که نیروی هوایی اسرائیل سپیده دم امروز (آدینه) مرکز استقرار گروهی از جنگجویان حزب الله لبنان و دیگر نیروهای وابسته به آن در حومه دمشق پایتخت سوریه را بمباران کرده اند.

ارتش سوریه از حمله موشکی یک ارتش بیگانه سخن می گوید و ادعا می کند که چهار موشک در هوا شکار شده و هیچیک به هدف اصابت نکرده است. سوریه حتی ادعا کرده که یک هواپیمای اسرائیلی هدف موشک قرار گرفته و سقوط کرده است. ولی سخنگوی ارتش اسرائیل این خبر را بی اساس خواند.

ارتش اسرائیل درباره گزارش حمله واکنشی نشان نداده است. ولی سخنگوی ارتش اعلام داشت که یک موشک که از خاک سوریه شلیک شده بود در بیابانی در بلندی های گولان سقوط کرد، اما آسیبی وارد نساخت.

محل مورد حمله در بخش جنوبی سوریه قرار دارد و “الکسوه” نامیده می شود و طبق گزارش شبکه العربیه، محل استقرار جنگجویان حزب الله لبنان و دیگر چریک های تحت فرمان رژیم ایران، و همچنین چند انبار اسلحه بوده است.

اگر این گزارش ها درست باشد، این نخستین عملیات هوایی اسرائیل علیه مواضع سپاه قدس و نیروهای وابسته به ایران، از هنگام سقوط هواپیمای نظامی روسی از نوع ایلیوشین می باشد که در آسمان استان لاذقیه، هدف موشک ارتش سوریه قرار گرفت، ولی روسیه مسؤولیت وقوع این حادثه را به گردن اسرائیل انداخت.

ساعاتی پیش از وقوع این حمله، گزارش رسید که دوباره یک هواپیمای باری ایرانی در بیروت به زمین نشسته و مقادیر زیادی اسلحه تخلیه کرده است. منابع خبری می گویند که این، یک پرواز عادی و طبق برنامه از جانب هیچ شرکت هواپیمایی ایرانی نبوده است. این هواپیما متعلق به شرکتی است که زیر نظر سپاه پاسداران فعالیت می کند.

این هواپیما از نوع بوئینگ ۷۴۷ و متعلق به شرکت “فارس ایر قشم” می باشد. این نخستین بار نیست که چنین هواپیمایی در فرودگاه بیروت به زمین می نشیند و صندوق های مشکوکی را تخلیه می کند.

احتمال دارد که این هواپیما حامل دستگاه های ردیاب بوده که رژیم ایران در اختیار حزب الله قرار می دهد که موشک های موجود را به آن مجهز سازد و به “موشک نقطه زن” مبدل کند.

اسرائیل بارها به فرستادن اسلحه از جانب حکومت ایران برای حزب الله در لبنان اعتراض کرده و آن را نقص مصوبه های سازمان ملل و قطعنامه شورای امنیت دانسته است.

اسرائیل در طول ماه‌های گذشته حملات بسیاری را به پایگاه ها و مقرهای سپاه قدس در خاک سوریه انجام داده اما با وجود تهدیدات جمهوری اسلامی بر علیه اسراییل تا کنون هیچ گونه واکنشی از سوی سپاه قدس به سرکردگی قاسم سلیمانی بر ضد اسراییل  صورت نگرفته است.

این بار نیز سپاه قدس و سپاه پاسداران درباره این حمله هیچ خبری را منتشر نکرده است.

در حالیکه سانا خبرگزاری سوریه حمله به سپاه قدس را در خاک سوریه تایید کرده است.

اسرائیل همواره بر این امر تأکید دارد که نیروهای نظامی وابسته به جمهوری اسلامی از جمله سپاه قدس باید به طور کامل خاک سوریه را ترک کنند  در غیر این صورت به گفته مقامات بلندپایه اسرائیل از جمله نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو اسرائیل این حق را برای خود قائل است که از خود دفاع کرده و نیروهای نظامی جمهوری اسلامی را در خاک سوریه مورد حمله قرار دهد.

4 دیدگاه‌

  1. تنها و تنها ارتش توانمند اسراییل است که می تواند با قدرت تروریسم بین المللی را که با طرفداری اروپا و در لباس اسلام پیام آور مرگ است را نابود کند. هر اهمالی در نابودی تروریسم به قیمت جان هزاران بیگناه تمام می‌شود.

  2. اسرائیل کار خیلی قشنگی کرده که از خودش شیر مردانه دفاع میکنه خدا به این گونه اعمال اسرائیل عزیز برکت و فراوانی دهد درود و برکت بر تمامیت اسرائیل و اسرائیلیان دوستون دارم .

  3. من به عنوان یک ایرانی دشمن جمهوری اسلامی و سپاه ضد مردمی پاسداران این حق را به اسرائیل میدهم که از خود و مرز های خود دفاع کند. و تمامی سگان هار جمهوری اسلامی و قایم(قاسم سلیمانی) را نابود کند. شالون

Comments are closed.