اسرائیل ششمین تونل تهاجمی حزب الله را ویران می سازد. آگاهان: حزب الله دچار خسارت مالی سنگین شده است

اسرائیل ششمین تونل تهاجمی حزب الله را ویران می سازد. آگاهان: حزب الله دچار خسارت مالی سنگین شده است

در همان حال که سرکردگان حزب الله لبنان دوباره در برابر اسرائیل شاخ و شانه می کشند و تهدیدهای جنگی بیان می دارند، ارتش اسرائیل درباره ششمین تونل تهاجمی که حزب الله از خاک لبنان به داخل اسرائیل حفر کرده بود پرده برداشت و اعلام کرد که مقدمات مسدود ساختن آن فراهم شده است.

اسرائیل شش ماه پیش فاش ساخت که از حفر تونل های جنگی از خاک لبنان آگاهی دارد و با عملیات تکنولوژی پیچیده همه آن ها را شناسایی کرد. ولی تنها، انهدام پنج تونل اعلام گردید و تونل ششم مسدود نشد. با گذشت شش ماه، اکنون ارتش اسرائیل از این واقعیت پرده بر می دارد و اعلام می کند که تونل ششم، مهمترین دالان زیرزمینی حزب الله بوده که آن را به انواع امکانات مجهز ساخته بودند و شناسایی آن از جانب اسرائیل، یک ضربه بزرگ بر پیکر حزب الله و توان عملیاتی آن علیه اسرائیل محسوب می شود.

این تونل به طول ۷۵۰ متر از داخل لبنان تا فاصله چند ده متری به داخل خاک اسرائیل حفر شده بود تا ظاهرا چریک های حزب الله بتوانند به طور پنهانی وارد خاک اسرائیل شوند و آبادی های مرزی را اشغال کنند و به کشتار اهالی اسرائیلی بپردازند. این تونل دارای برق و آب و تهویه مطبوع و ارتباط تلفنی و امکانات دیگر بود و ارزیابی می شود که احداث آن هشت سال به درازا انجامیده است.

کارشناسان توضیح می دهند که زمین های نواحی مرزی، در نقطه ای که این تونل حفر شده، کوهستانی و سنگی می باشد و حزب الله، در واقع ناچار بوده دل کوه را بشکافد و پیش رود.

اسرائیلیان می گویند که نهادهای اطلاعاتی، از سال ها پیش از حفر این تونل و مراحل پیشرفت آن آگاهی داشتند، ولی منتظر بودند که دهانه آن به داخل اسرائیل برسد.

ارتش اسرائیل می گوید که بخش اعظم این دالان زیرزمینی با صدها هزار تن بتون مسدود خواهد شد. ولی اسرائیل دهانه تونل در داخل اسرائیل را باز می گذارد تا مورد بازدید دیپلمات های خارجی و عوامل علاقمند جهانی قرار گیرد.

این خبر در حال و هوایی انتشار می یابد که حزب الله لبنان در آستانه ورشکستگی مالی قرار گرفته و رژیم ایران به علت مشکلات مالی اعطای کمک به حزب الله را کاهش داده و همچنین به نیروهای آن دستور داده است که خاک سوریه را ترک گویند. در گزارش ها آمده بود که حزب الله لبنان از شمار حقوق بگیران خود کاسته و ماهیانۀ شمار دیگری را کاهش داده است

6 دیدگاه‌

 1. به امید نابودی بدخواهان اسرائیل از رژیم فاشیسم مذهبی آخوندی ایران گرفته تا حزب‌الله و جهاد اسلامی و حماس و دولت خودگردان فلسطین و رژیم بشار اسد و با آرزوی بهروزی و موفقیت یکایک مردم و دولت اسرائیل عزیز .

 2. باید به حزب الشیطان و یا حزب السرگردان بگویید این کارها مال دهه ۱۴۰۰قبل از میلاد است که سونو نبودولی اینها احمق ترازااین حرفها هستند وفقط خود را به کشتن میدهند و کالریه بی خود مصرف میکنند

 3. وااااا
  یعنی هنوز شما فکر میکنید برای زدن اسرائیل به تونل نیاز هست؟ این که برای سالهای سال پیش بود..
  الان که دارن از هوا میزنن شما رو..
  به این میگن تونل سوخته یا شاید بهتر بگیم افکار سوخته مسئولین اسرائیلی

  همیشه شما چندین گام عقبید! چرا؟!!

 4. اسراییل نباید این تونل ها رو نابود میکرد باید اجازه میداد هزاران نیروی حزب الشیطان وارد این تونل بشن بعد با گاز خردل یا اعصاب در چند ثانیه ترتیب همه رو میداد.

 5. واقعا چه پول هایی از مردم ایران دزدیده شده و به خرح حسن نصرالشیطان و تروریست ها شده، خدایا تا کی باید این شیاطین ولایت فقیه را تحمل کنیم.هر شب با غم و غصه و استرس می خوابیدم و صبح ها با نا امیدی و نگرانی بیدار می شویم .فرزندان این دجالان رژیم شیطانی در غرب عیاشی و خوشگذارانی می کنند و به ما می خندند. تا کی ایرانی باید منتظر نجات‌دهنده بنشینی؟ قیام کنید و این دیوها و اهریمنان خونریز را به قعر جهنم بفرستید..

Comments are closed.