اسرائیل منابع گاز تازه ای را در اعماق دریای مدیترانه در حوزه های گازی کنونی خود کشف کرده است

اسرائیل منابع گاز تازه ای را در اعماق دریای مدیترانه در حوزه های گازی کنونی خود کشف کرده است

اسرائیل توانسته است منابع گاز تازه ای را در اعماق دریای مدیترانه در حوزه های گازی کنونی خود کشف کند که می‌تواند توان تولیدی این کشور را به میزان چشمگیری بالا برده و میلیاردها دلار بر درآمد ارزی اسرائیل بیافزاید.

کمپانی جستجوی منابع گاز اعلام کرد در حوزه جدیدی که یافت شده طبق ارزیابی‌های نخستین بین ۲۲ میلیارد تا ۴۸ میلیارد متر مکعب گاز وجود دارد که می تواند پول کلانی را در آینده و به تدریج برای اسرائیل تامین کند.

شرکت گاز اعلام کرد که دانشمندان و متخصصان امر به تلاش خود برای تعیین دقیق میزان ذخیره گازی در این حوزه ادامه می‌دهند و امکانات استخراج آن را بررسی می‌کنند.

منابع جدیدی که کشف شده در یک حوزه گازی اسرائیل به نام کاریش یا کوسه وجود دارد که میزان ذخایر گازی آن نیز تا کنون ۴۵ میلیارد مترمکعب ارزیابی شده است.

کمپانی گاز در نظر دارد که ۳ چاه در حوزه گازی کشف شده به صورت آزمایشی حفر کند تا بتواند ارزیابی موثقی را در مورد میزان ذخایر گازی در این حوزه  اعلام کند.

این منابع گاز در اعماق بیش از یک هزار متری آب های دریای مدیترانه قرار دارند اما اسرائیل به کمک کمپانی های بزرگ جهانی توانسته است استخراج گاز از اعماق دریا را با موفقیت آغاز کند و در مرحله کنونی مقادیری از گاز استخراج شده را نیز به کشورهای خارجی بفروشد.

در اسرائیل تلاش به عمل می آید که به جای استفاده از سوختهای فسیلی و به ویژه گازوئیل و نفت سیاه از گاز استفاده شود.

شماری از کارخانه های بزرگ اسرائیلی به وسایلی مجهز گردیده اند که بتوانند به جای  نفت یا گازوئیل از گاز استفاده کنند برای تولید انرژی مورد نیاز کارخانه ها.