اسرائیل موافقت کرده که سومین قسط پانزده میلیون دلاری از مبلغ اهدایی قطر، امروز به نوار غزه انتقال یابد

انتظار می رود که فردا (آدینه) گروه های فلسطینی با تشویق حماس و جهاد اسلامی آزادی فلسطین و گروه های دیگر، دوباره در خط مرزی با اسرائیل گرد آیند و به آشوب دست بزنند

از گزارش هایی که امروز (پنجشنبه) در اورشلیم انتشار یافت چنین بر می آید که سومین قسط از کمک مالی اهدایی از جانب امیرنشین قطر برای حکومت حماس، در ساعات امروز به به غزه انتقال خواهد یافت. احتمال میرود که این تصمیم در پایان مشاوراتی گرفته شده که شب گذشته در کابینه محدود امنیتی اسرائیل به عمل آمد.

با آن که این مباحثات کاملا محرمانه می باشد، ولی منابع خبری می گویند که امیران ارتش قاطعانه به دولت توصیه کرده اند با انتقال این مبلیغ که پانزده میلیون دلار است موافقت کند، تا از بروز یک فاجعه انسانی در غزه جلوگیری شود.

برخی مخالفان این تصمیم، آن را نوعی تسلیم شدن دولت به باج گیری حماس می دانند که در ماه های اخیر به اغتشاشات خونین روی آورده تا اسرائیل را ناچار سازد به محاصره زمینی و دریایی غزه پایان دهد.

اویگدور لیبرمن وزیر دفاع پیشین نیز این امر را یکی از علل اصلی کناره گیری خود از دولت دانست.

این گروه ارزیابی می کند که هرگونه انتقال پول به حماس در غزه، موجب تقویت این گروه تروریستی خواهد شد.

ولی طرفداران انتقال پول می گویند که این مبلغ جایگزین بودجه است که حکومت خودگردان فلسطینی در کرانه باختری، هر ماه در اختیار حماس قرار می داد تا حقوق ماهیانه کارمندان دولتی پرداخت شود.

مبلغ قراردادهای قطر نود میلیون دلار است که برای پرداخت شش ماه حقوق کارمندان در غزه کفایت می کند.

انتظار می رود که فردا (آدینه) گروه های فلسطینی با تشویق حماس و جهاد اسلامی آزادی فلسطین و گروه های دیگر، دوباره در خط مرزی با اسرائیل گرد آیند و به آشوب دست بزنند. معلوم نیست آیا این تظاهرات، با آرامش نسبی برگزار شود و یا بالعکس، حماس که با انتقال پول، خود را قوی تر احساس می کند، به خشونت بیشتر روی آورد.

یک دیدگاه

  1. اسرائیل همه اینها را لای سبیل دارد اگر این پولهای هزینه بر علیه اسرائیل شود اسمان یهوه قطر را به اتش خواهد کشید . درود و برکت بر اسرائیل

Comments are closed.