اسرائیل می‌کوشد خود را برای احتمال کشانده شدن جنگ ایران و آمریکا به خاک این کشور، آماده سازد

اسرائیل به طور مستقل دارای سه سامانه ضد موشکی می باشد که قادر است انواع موشک ها را در ارتفاعات مختلف شکار کند

منابع خبری در اورشلیم می گویند که اسرائیل خود را برای رویارویی با پیامدهای جنگ احتمالی بین حکومت اسلامی ایران و ارتش ایالات متحده آماده می سازد.

به گفته آگاهان، حتی اگر به احتمال قوی، اسرائیل به طور مستقیم در چنین جنگی دخالت نداشته باشد، ولی همکاری های نزدیک با ایالات متحده، و این واقعیت که ارتش آمریکا ممکن است از پایگاه‌ها و امکانات ارتش اسرائیل برای حمله به هدف‌های نظامی در ایران استفاده کند، اسرائیل را به طور مستقیم در راستای عملیات انتقام گیرانه رژیم ایران قرار می‌دهد.

اسرائیل این احتمال را به طور جدی بررسی می‌کند که در صورت بروز جنگ، نه تنها ممکن است خاک این کشور هدف حملات موشکی مستقیم از داخل ایران قرار گیرد، بلکه حزب الله لبنان، جهاد اسلامی آزادی فلسطین و حتی حماس نیز ممکن است به دستور حکومت ایران، خاک اسرائیل را به طور همزمان هدف صدها و شاید هزاران موشک قرار دهند.

اسرائیل به طور مستقل دارای سه سامانه ضد موشکی می‌باشد که قادرند انواع موشک‌ها را در ارتفاعات مختلف شکار کنند، ولی به طور حتم اگر باران موشک بر سر این کشور ببارد، به احتمال زیاد، شماری از موشک‌ها به هدف‌هایی در داخل کشور اصابت می‌کنند. رژیم ایران همواره تهدید کرده است که در صورت بروز جنگ، قادر است اسرائیل را از سه جهت مورد حملات موشکی قرار دهد.

حضور موشک‌های موسوم به “نقطه زن” رژیم ایران در سوریه را نیز باید به این تهدیدها اضافه کرد. ایالات متحده در روزهای اخیر چندین سامانه ضد موشکی از نوع پاتریوت را به کشورهای منطقه فرستاده تا بتوانند حملات موشکی سپاه پاسداران را تا حد زیادی خنثی کنند. ارتش آمریکا، عمدا نقاط استقرار این ضدموشک‌ها را فاش نساخته، ولی ممکن است تعدادی از آن ها را در اسرائیل نصب کرده باشد.

در گزارش های پیشین گفته شده بود که ایالات متحده از چندین سال پیش، شماری از سامانه‌های پاتریوت را در اسرائیل باقی گذاشته است. کارشناسان نظامی در اسرائیل می‌گویند که گرچه ایالات متحده نیروی بزرگی را در نزدیکی آبهای جنوبی ایران متمرکز می کند، ولی اگر عملیات جنگی در ابعاد گسترده آغاز شود، ارتش آمریکا از خاک اسرائیل به عنوان یک پایگاه بزرگ و پراهمیت استفاده خواهد کرد.

آشنایان امور نظامی به رادیو پیام اسرائیل گفتند که ایالات متحده انبارهای بزرگ جنگ افزار و مهمات نیز در اسرائیل ذخیره کرده، که در صورت بروز جنگ، خواهد توانست آن را در صحنه نبرد مورد استفاده قرار دهد و به انتقال اسلحه از ایالات متحده به منطقه نیازی نداشته باشد.

یکی از پرسش‌هایی که کارشناسان نظامی اسرائیل را در طراحی برنامه‌های دفاعی به خود مشغول داشته، آن است که موشک‌های ساخت حکومت ایران، تا چه انداره دقیق هستند و می‌تواند به هدف‌های حساس در اسرائیل اصابت کنند.

به گفته کارشناسان نظامی، هشت فروند موشکی که چند ماه پیش توسط سپاه پاسداران به سوی خاک اسرائیل و مواضع نظامی آن شلیک شدند، هیچیک به هدف اصابت نکردند. همچنین موشک‌هایی که رژیم ایران به سوی مراکز استقرار داعش در استان دیرالزور در سوریه شلیک کرد، کارساز نبود. هفت موشک در فاصله بسیار دوری از هدف به زمین سقوط کرد و یک موشک نیز به دور از هدف، منفجر گردید.

بسیاری از آشنایان امور نظامی و سیاسی در اسرائیل بر این گمان هستند که احتمال بروز یک جنگ همه جانبه بین رژیم ایران و ارتش ایالات متحده ضعیف است. ولی آینده قابل پیش بینی نیست و اسرائیل باید خود را برای رویارویی با هرگونه احتمالی، آماده سازد.

 

2 دیدگاه‌

  1. سطح اول: نیروی انتظامی عادی
    سطح دوم: یگان ویژه ناجا
    سطح سوم: نیروهای فعال پایگاه‌های بسیج و مساجد
    سطح چهارم: سپاه پاسداران از جمله گردان‌های امنیتی امام علی

  2. با درود به مردم شریف اسرائیل ، و قوت خدای سلامتی نگهدار سربازان این کشور از حال تا ابدلاباد . با نظر به نوشتار بالا ، شبیه این است که اسرائیل قصد دخالت مستقیم در نجات جان مردم ایران از دست این جنایت کارها را ندارد ، شاید جنایت این حکومت تا به حال کافی نبوده و هنوز در جان مردم ایران و اسرائیل هنوز قوت و توانی برای تحمل دیده اند و هنوز فرصتی نمی بینند که بطور مستقیم با حکومت ایران وارد یک جنگ تمام عیار شوند!!! مردم ایران انتظار دارند که نه فقط اسرائیل به صورت مستقیم در جنگ وارد شود بلکه از حال مراقب ورود و خروج بیگانگانی که قصد دخالت در امور ایران را دارند باشند مثل روسیه که مطمئنا به عنوان نخود هر آش هر آن ممکنه هرگونه دخالتی را برای نگهداشتن این آخوندها بکند …….. مطمئن باشید که اگر جنگی صورت نگیره به زودی ، دایش و القاعده دیگری و در نام دیگری در یک چشم به هم زدن تشکیل شده و بازنده جنگ انجام نشده آمریکا تلقی شده و اسرائیل به عنوان حامی ظالم.
    و حکومت ایران در بوق کرنا جنگ بین حق و باطل را جشن خواهد گرفت . و همچنین امیدوارم که جناب آقای ترامپ اشتباه چند ریس جمهوری قبلی یعنی بوش پدر را انجام ندهد که انجام جنگ نصفه نیمه خلیج باعث تشکیل القاعده وبعد انفجار برجهای دوقلو و بقیه اتفاقات در دنیا شد ، جناب آقای نتانیاهو ،،، کار را کی کرد ؟ آنکه تمام کرد .

Comments are closed.