اسرائیل هشدار می دهد، ولی حماس فردا آماده برگزاری خشم و خشونت است

یک روز مانده به اغتشاشاتی که قرار است حماس و دیگر گروه های تروریستی در غزه، در طول مرز با اسرائیل به آن دست بزنند، مقامات امنیتی اسرائیل دوباره هشدار دادند که واکنش نسبت به هرگونه تلاش برای آسیب رساندن به امنیت و سیادت اسرائیل با واکنشی شدیدتر از هفته پیش خواهد بود. ولی همزمان خبر می رسد که گروه حماس نیز قصد دارد بر شدت عملیات خود بیافزاید و بیم آن می رود که خونریزی های بیشتری رخ دهد.

در ساعات پس از نیمه شب دیشب، یک فلسطینی در غزه قصد نزدیک شدن به جدار مرزی اسرائیل را داشت. یک هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) این فرد را هدف قرار داد، ولی معلوم نیست که آیا کشته شده و یا زخمی گردیده است.

اسرائیل فاصله سیصد متری از خاک خود را نوار امنیتی می داند و هر کس که از این فاصله به جدار مرزی نزدیکتر شود، هدف قرار خواهد گرفت. در هفته های اخیر چند بار برای عبور از این جدار تلاش شده و حتی در یک مورد سه جوان فلسطینی وارد خاک اسرائیل شدند. آن ها در بازپرسی گفتند با آن که نارنجک جنگی و چاقو با خود حمل می کردند، ولی قصد تجاور نداشتند، بلکه می خاستند به عنوان “خرابکار” بازداشت شوند و زندانی گردند، زیرا شرائط در زندان های اسرائیل، از زندگی در غزه بسیار راحت تر است.

منابع فلسطینی گفتند که آن ها قصد دارند به دو شیوه جدید برای جلوگیری از تیراندازی سربازان اسرائیلی به سوی آنانی که می خواهند به جدار مرزی نزدیک شوند، دست برنند.

فلسطینی ها هزاران لاستیک کهنه در خط مرزی قرار داده اند تا آن ها را به آتش بکشند و چنان دود غلیظی ایجاد کنند که سربازان اسرائیلی نتوانند افرادی را که قصد پاره کردن جدار مرزی را دارند تشخیص بدهند و به سوی آن ها تیراندازی کنند.

شیوه دومی که حماس قصد دارد به کار اندازد، نصب صدها آینه کوچک است که نور آفتاب را به سوی سربازانِ تک تیرانداز اسرائیلی بفرستد تا به اصطلاح آن ها را “کور” کند که امکان نشانه گیری نداشته باشند.

هم زمان خبر رسید که دولت مصر می کوشد حماس را از قدرت در غزه برکنار کند و تسلط بر آن سرزمین را به حکومت خودگردان فلسطینی بازگرداند. مقامات مصری می گویند از روزی که حماس با انجام یک کودتای شبه نظامی، گروه فتح را از غزه بیرون راند و خود قدرت را به دست گرفت، مصیبت مردم غزه به میزان غیرقابل تحملی رسیده است.

در این میان، یک نهاد وابسته به سازمان ملل، ادعا کرد که مسوولیت بحران اقتصادی و انسانی در غزه، به عهده اسرائیل است که به ادعای آن نهاد، از رشد اقتصادی غزه جلوگیری می کند و تحریم را ادامه می دهد.

آگاهان اسرائیلی گفتند که این تحریم، یک اقدام دفاعی اسرائیل در برابر حماس و دیگر سازمان های ترور است، که حتی امروز نیز می گویند که قصد نابودی اسرائیل را دارند. آگاهان یادآوری کردند که این تحریم ها، نه تنها از جانب اسرائیل است، بلکه مصر نیز به اجرای محدودیت های مشابه علیه حکومت تروریستی در غزه ادامه می دهد.

3 دیدگاه‌

  1. چه زیبا گفت حضرت سلیمان به نام خداوند بخشنده مهربان.یه وام گرفتم میخام با سودش بهت پس بدم چه خوبه که آدم در راه خدا ربا بده.میگن پیامبر زیاد کشتین بگو خدا را شکر درود خدا بر همه پیمبران و بندگان صالحشان قوا همه نزد خداست.بعدش به احترام پیمبرتان بگو سلام بر موسی و درود خدا بر او باد هرچی خدا بخاد خیره.خدا کاری کنه که بچه هاتون همیشه راحت شامشونو بخورن دور همم بخورن.یادتم باشه دین پرست نباش ولی یک خدا پرست باش

Comments are closed.