اسرائیل و آمریکا از تحرم حزب الله در آلمان خشنود شدند. ایران: دولت آلمان تسلیم آن دو کشور شده است

اسرائیل و ایالات متحده از تصمیم دولت آلمان برای تحریم کامل گروه تروریستی حزب الله لبنان استقبال کردند و آن را گامی مهم در راه مهار کردن عملیات تروریستی رژیم ایران در اروپا و جهان دانستند. و همزمان، وزارت خارجه حکومت اسلامی ایران از این اقدام دولت برلین ابراز ناخرسندی عمیق کرد و اعلام داشت که آلمان، عمل به خواسته های اسرائیل و ایالات متحده گردن نهاده است.

آلمان یکی از مهمترین مراکز عملیات حزب الله لبنان در غرب اروپا بود و تحریم آن، لطمه زیادی به ادامه نفوذ رژیم ایران در آن بخش از اروپا وارد می آورد.

بامداد روز گذشته (پنجشنبه) واحدهای پلیس و نیروهای انتظامی آلمان بر چندین مسجد و مرکز تبلیغات اسلامی متعلق به حزب الله در چند نقطه آن کشور مسلط شدند و آنها را مصادره کردند.

تلاش اسرائیل و ایالات متحده برای متقاعد ساختن دولت آلمان در اعلام ممنوعیت فعالیت حزب الله در آن کشور سالیان دراز ادامه داشت. ولی دولت برلین به علت منافع بازرگانی و اقتصادی گسترده در ایران، حاضر به اجرای این اقدام نبود.

وزارت خارجه اسرائیل با انتشار بیانیه ای، تحریم فعالیت حزب الله در آلمان را اقدامی شایسته نامید که به کاهش ترور و نفوذ خرابکارانه رژیم ایران در اروپای غربی آسیب می رساند.

همچنین، سفیر ایالات متحده در آلمان، ریچارد گرنل نیز در واکنش گفت که این اقدام نشان عزم دولت آلمان برای مقابله با تهدیدهای جهانی حزب الله است. او یادآور شد که حزب الله لبنان، به ماموریت از جانب رژیم ایران، در سرکوب مردم سوریه و کشتار آزادی طلبان آن کشور نقش عمده ای ایفا می کند.

تروریست خواندن حزب الله از جانب آلمان، در شرایطی صورت می گیرد که رژیم ایران با ویروس کورونا، تهدیدهای جنگی علیه ایالات متحده در خلیج فارس، کارزار جدید ممنوعیت فروش اسلحه به آن رژیم، ارسال جنگ افزار به ونزوئلا و مشکلات مالی شدید روبرو می باشد.

یک دیدگاه

Comments are closed.