اسرائیل پایگاه های نظامی سپاه قدس در سوریه را می کوبد و رژیم ایران همچنان تهدید می کند

اسرائیل اکنون دو سال است که برای جلوگیری از استقرار نیروهای قدس در سوریه و حتی در عراق به یک رشته اقدامات جنگی ادامه می دهد

یاوه سرایی های فرماندهان سپاه پاسداران و تهدیدهای نظامی آنان علیه اسرائیل، همچنان ادامه دارد. این بار عباس نیلفروشان در مقام معاون عملیات سپاه پاسداران است که در یک گفتگوی طولانی با خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، ادعا کرده گفت که رژیم ایران، بالای سر اسرائیل رسیده و آماده نابودی این کشور شده است.

این فرمانده سپاه پاسداران به شیوه زیاده گویی های دیگر سران رژیم، در ادامه اظهارات خود گفت: «رژیم صهیونیستی در حد و اندازه ای نیست که نظام مقتدری مانند جمهوری اسلامی را تهدید کند».

آخوند احمد جنتی هفته پیش، اسرائیل را دارای سومین ارتش قدرتمند دنیا لقب داده و ادعا کرده بود که حزب الله لبنان توانست این ارتش را شکست دهد. ولی اکنون سپاهی عباس نیلفروشان می گوید که اسرائیل در برابر قدرت نظامی رژیم ایران عددی نیست و تهدیدی محسوب نمی شود.

نیلفروشان گفت که حکومت ایران و نیروهای مسلح آن، اکنون تا بالای سر اسرائیل رسیده اند و از شمال و جنوب و غرب آن را محاصره کرده اند. اشاره معاون عملیات سپاه پاسداران به حضور حزب الله در شمال اسرائیل، سپاه قدس و حزب الله در سوریه و همچنین حماس و جهاد اسلامی آزادی فلسطین در غرب بود. او توضیح نداد که کدام نیرو از جنوب، امنیت اسرائیل را تهدید می کند. احتمال منظور او حوثی های یمن بود که به عنوان یک عامل نیابتی رژیم ایران، خاک عربستان را چند بار مورد تهاجم قرار داده اند.

خود سران حکومت و فرماندهای سپاه می گویند که هدف آن ها از این ابراز قلدری ها، ایجاد یک قدرت بازدارنده است تا ایالات متحده و اسرائیل و کشورهای دیگر جرات نکنند برای مجازات رژیم ایران، به خاطر فتنه گری های آن، به اقدامات نظامی دست بزنند.

رژیم ایران از ترس آن که مبادا مورد تلافی جویی قرار گیرد، ادعا کرده که حمله به تاسیسات نفتی عربستان، توسط حوثی های یمن صورت گرفته است. ولی برای همه کارشناسان مسلم است که حمله از شرق عربستان بوده و حوثی ها فاقد سلاح هایی بوده اند که بتواند این حمله موشکی را امکان پذیر سازد.

ایالات متحده و عربستان گفته اند که به زودی اسناد لازم برای اثبات جرم رژیم ایران منتشر خواهد شد و آنگاه ممکن است که اقداماتی برای مجازات رژیم ایران انجام گیرد.

این نخستین بار نیست که یک فرمانده سپاه پاسداران، در مورد حضور در مرزهای اسرائیل، به خودستایی می پردازد.

اسرائیل معمولا به این گونه سخنان واکنشی نشان نمی دهد، ولی ییسرائل کاتس وزیر خارجه اسرائیل در نطق هفته پیش خود در همایش سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل، خطاب به کشورهای جهان گفت که باید جلوی تجاوزات حکومت ایران را بگیرند، زیرا فردا ممکن است دیر باشد.

اسرائیل اکنون دو سال است که برای جلوگیری از استقرار نیروهای قدس در سوریه و حتی در عراق به یک رشته اقدامات جنگی ادامه می دهد. رئیس پیشین ستاد کل ارتش اسرائیل، ژنرال گادی آیزنکوت فاش ساخته بود که اسرائیل بیش از هزار موضع نظامی سپاه قدس و حزب الله لبنان را در خاک سوریه هدف قرار داده است.

همچنین آخرین حمله به این پایگاه ها، شب گذشته (ادینه) در نقطه مرزی بین سوریه و عراق رخ داد که سپاه قدس می کوشد یک پایگاه بزرگ نظامی در آن جا برپا سازد.

یک دیدگاه

  1. نتانیاهو چی شد/… چرا نمی تونه دولت تشکیل بده؟… او که میگفت دره اردن را ضمیمه خاکش میکنه…. پس چی شد؟

Comments are closed.