اسرائیل گذرگاه ارسال کالا به غزه را که بسته بود، بازگشایی کرد تا شاید بحران کنونی فروکش کند

پس از آن که گروه تروریستی حماس در غزه، در روزهای اخیر تعرض ها را کاملا متوقف ساخته و آرامش نسبی در خط مرزی دوباره برقرار شده است، وزیر دفاع اویگدور لیبرمن دستور داد که گذرگاه مرزی کرم شالوم Kerem Shalom در فاصله مرزی دو کشور بازگشایی گردد و انتقال کالا از اسرائیل به غزه از سر گرفته شود.

اسرائیل ده روز پیش هنگامی دستور بستن این گذرگاه را صادر کرد که گروه های ترور در داخل غزه، با تشویق و کمک مالی حکومت ایران، به تعرضات مسلحانه گسترده ای علیه شهروندان اسرائیلی دست زدند و با واکنش قاطع روبرو شدند و متحمل خسارات بسیار گردیدند.

اکنون وزیر دفاع اسرائیل نه تنها ارسال کالا و آذوقه به داخل غزه را مجاز اعلام می کند، بلکه به ماهیگیران غزه نیز امکان می دهد تا فاصله بیشتری از ساحل دور گردند و در عمق آب های مدیترانه به ماهیگیری بپردازند و درآمد آن ها بالا رود.

آگاهان سیاسی می گویند که هم اکنون گفتگوهای فشرده ای در قاهره جریان دارد تا عملیات خصمانه از غزه علیه اسرائیل به طور کامل متوقف شود تا بتوان برنامه هایی را برای بازسازی غزه آغاز کرد.

دوران چند ساله تسلط حماس بر غزه، آن سرزمین را یه یک نیمه ویرانه مبدل ساخته و مردم آن سرزمین با محنت و کمبود روبرو هستند، ولی این واقعیت تلخ مانع آن نشده که حماس به عملیات تعرضی علیه اسرائیل ادامه دهد و خود را برای جنگ آینده آماده سازد.

رهبر حزب راست گرای “هبیت هیهودی” (خانه یهود) به نام نفتالی بنت که سمت وزیر آموزش و پرورش را نیز به عهده دارد و یکی از پرقدرت ترین وزیران کابینه محسوب می شود، با دستور وزیر دفاع در اعطای تسهیلات به اهالی غزه مخالفت می ورزد.

بنت گفت که از دیدگاه او فشار بر حماس باید ادامه یابد تا به طور کامل از عملیات تعرضی دست بردارد. او همچنین خواستار آن است که باقیمانده پیکر دو سرباز اسرائیلی که در دست حماس می باشد، همراه با دو شهروند اسرائیلی که یک عربِ بَدَوی و دیگری یک مهاجر تازه وارد از اتیوپی است، به این کشور بازگردانیده شوند. خانواده های این چهار نفر همچنان به تلاش برای رسیدن به آرزوی خود ادامه می دهند.

رهبر حزب هبیت هیهودی می گوید که آرامش اعلام شده، به حماس و دیگر سازمان های ترور در غزه امکان نفس کشیدن خواهد داد و آن ها را قوی تر خواهد ساخت. بنابراین، عاقلانه آن است که وارد آوردن ضربات بر سازمان های ترور متوقف نگردد.

با آن که خبر موافقت حماس با آتش بس، در رسانه های عربی انتشار یافته، سرکرده گروه تروریستی جهاد اسلامی آزادی فلسطین اعلام کرده که مبارزه علیه اسرائیل همچنان ادامه خواهد یافت. عبدالله رمضا سِلاح سرکرده جهاد که دائما به تهران رفت و آمد دارد، در آخرین نطق تلویزیونی خود، به تقلید از سیاست های رژیم ایران، اعلام کرد که مبارزه مسلحانه علیه اسرائیل، تا هنگام نابودی این کشور، حتی یک لحظه متوقف نخواهد گردید.

رمضان شلح سرکرده جهاد که دائما به تهران رفت و آمد دارد

یک دیدگاه

  1. خیر، حماس در آینده بازدست به عملیات علیه اسرائیل خواهد زد، چند تن در حمله های اسرائیل کشته شده اند؟ چند خانواده داغدار است و خواهان انتقام؟ تا این همه کینه وجود دارد صلحی به وجود نخواهد آمد

Comments are closed.