اسرائیل یک تونل زیردریایی مردان قورباغه ای حماس در غزه را بمباران کرد

ارتش اسرائیل فاش ساخت که یک تونل زیرآبی نیروهای مسلح حماس را شناسایی و منهدم ساخته که از طریق آن مردان قورباغه ای حماس قصد داشته اند سواحل اسرائیل را به طور غافلگیرکننده مورد حمله قرار دهند.

مقامات نیروی دریایی گفتند که آن ها از مدتها پیش از وجود این تونل آگاهی داشتند، ولی انهدام آن را به موعد مناسب موکول کرده بودند.

آشنایان امور گفتند که مردان قورباغه‌ای حماس، از داخل این تونل خود را به ساحل رسانده و وارد آب می شدند تا حرکات آن ها مورد شناسایی نیروی دریائی اسرائیل قرار نگیرد.

این تونل به شیوه ای احداث شده بود که مردان قورباغه ای را تا داخل آب دریا هدایت می کرد تا نیروی دریایی اسرائیل متوجه تحرکات آنها نشود. ولی ارتش اسرائیل که از منابع اطلاعاتی خیلی خوبی برخوردار است از این نقشه به خوبی آگاهی داشت و در فرصت مناسب، توطئه حماس را خنثی کرد.

آگاهان گفتند که حماس با برپا کردن این واحد زبده، قصد داشت افراد آن را برای انجام حملات غافلگیرکننده به سواحل جنوبی اسرائیل بفرستد تا اهداف غیر نظامی و نظامی را مورد حمله قرار دهد.

اسرائیل علاوه بر انهدام این تونل، به یک رشته اقدامات احتیاطی دیگر در خط دریایی با غزه دست زده که رخنه یابی مردان قورباغه ای به سواح اسرائیل را دشوار کند. برای رسیدن به این هدف، یک سری موانع فیزیکی و الکترونیکی و از جمله حسگرهای پیشرفته در زیر آب نصب شده که تحرکات مردان قورباغه ای را نیز تشخیص می دهد و ارتش اسرائیل را از آن آگاه می سازد.

اسرائیل محدوده تردد ماهیگیران غزه در آب های مدیترانه را به شیوه ای محدود کرده که آن ها نتوانند به عملیات تعرضی و یا قاچاق اسلحه دست بزنند. ولی مبارزه با مردان قورباغه ای مشکل تر به نظر می آید.

افشای فعالیت واحد نبرد قورباغه ای حماس در زمانی صورت می گیرد که در هفته های اخیر، حماس چند شیوه جدید برای مبارزه با اسرائیل در پیش گرفته که خشن ترین آن ها به راه انداختن تظاهرات خونینِ روزهای آدینه در خط مرزی با اسرائیل است. ولی در همان حال، هوا کردن بادبادک های آتش‌زا نیز زیان غیرقابل تحملی به اسرائیل و به ویژه به مراتع و مزارع کشاورزی وارد کرده که میلیون ها دلار ارزیابی می شود.

با این همه، کویت در مباحثات مجمع عمومی سازمان ملل، ادعا کرد که اهالی غزه به حمایت بین المللی در برابر ارتش اسرائیل نیاز دارند. آگاهان می گویند که اعطای چنین حمایتی به اهالی غزه، گروه های ترور را در دست اندازی علیه اسرائیل جری تر خواهد کرد.

در این میان، مباحثات گسترده ای در اسرائیل جریان دارد که این کشور چگونه می تواند به مردم محنت زده و گرسنه غزه کمک کند.

امیران ارتش و نظامیانِ نیروهای ذخیره، بر این باورند که اسرائیل باید با اجرای برنامه های جامع، بکوشد سطح زندگی مردم غزه را بالا ببرد و از محنت آن‌ها بکاهد. این نظامیان می گویند که وقتی ملتی گرسنه باشد، آسان تر می توان او را به راه ترور و ابراز مخالفت های خشونت بار کشاند.

کابینه محدود سیاسی – امنیتی اسرائیل دیروز (یکشنبه) این موضوع را مورد بررسی قرار داد، ولی تصمیم عملی نگرفت.

برخی آگاهان سیاسی می گویند که تلاش برای کاستن از رنج و محنت فلسطینیان غزه، جزو وظایف و تعهدات گروه حماس است که همه توان مالی را صرف عملیات تروریستی کرده و چیزی را برای ملت باقی نمی گذارد.

این گروه می گویند که حتی اگر اسرائیل بیشترین کمک را به اهالی غزه اعطا کند، هنگامی که مدیرتیتی وجود ندارد و حماس همچنان از نابودی اسرائیل سخن می گوید، رسیدن به یک نتیجه مثبت و سازنده امکان پذیر نخواهد بود.

 

 

 

 

3 دیدگاه‌

 1. با درود با مردم سر فراز اسراییل
  این ترورسیت های به ظاهر مبارز بیشتر از آنکه به فکر منافع کشورشان باشند ، پول به جیب شرکت های اسلحه ساز روانه میکنند
  و اصولا این افراد سودشان در مبارزه و نا امنی هستش
  ملت ایران و اسراییل به شخصه هیچگونه تضاد و منافاتی با یکدیگر ندارند و پیون ی تاریخی میانشان حکم فرماست .
  به امید روابط عادی میان این دو قوم کهن

 2. نکته جالب اینجاست که عقاید و طرز فکر این گروه وحشی حماس همانند داعشی ها و طالبانی ها تکفیری است و برخی از تکفیری های داعشی در سوریه و عراق از افرادی بوده اند که سابقا در این گروه عضویت داشته اند
  با وجود امثال حماس و رژیم جاعش آخوندی خاورمیانه روز خوش نخواهد داشت

 3. با درود این ملت شریف و بزرگ وار از زمان کوروش کبیر همیشه با یهودیان دوست بوده فقط متاسفانه این اخوندای پر ادعا و بی شعورن که آرزوی نابودی شما رو دارن به امید نابودی اخوندای کثیف مخصوصا روحانی

Comments are closed.