اسرائیل یک ضد موشک جدید را به نام “پیکان ۲” با موفقیت آزمایش کرد، که مانند “پیکان ۳” موشک های دشمن را شکار می کند

اسرائیل یک آزمایش دیگر نظامی را به هدف نابود کردن موشک های بالستیک و دوربرد دشمن که به سوی اسرائیل شلیک می شود به پایان برد و آن را کاملا موفقیت آمیز خواند.

سخن از سامانه ضد هوایی اسرائیل به نام “ختس ۲” به مفهوم پیکان دو می باشد که در کنار سامانه دیگری به نام ختس ۳ باید موشک هایی را  که از خاک دشمن بسوی اسرائیل شلیک می شود و دارای کلاهک انفجاری می باشد، پیش از آن که وارد حریم هوایی اسرائیل شود، در هوا شکار کرده و آن را ویران کند.

حکومت اسلامی ایران، توسط گروه های تروریستی نیابتی خود و از جمله حزب الله لبنان، تا کنون بارها اسرائیل را به حملات موشکی ویرانگر تهدید کرده است. حسن نصرالله سال گذشته گفته بود که موشک های نقطه زنی از رژیم ایران دریافت کرده که می تواند با هدف قرار دادن مخازن آمونیاک در شمال اسرائیل و کوره اتمی دیمونا در مرکز کشور، اسرائیل را به آسانی نابود کند.

آزمایش پیکان دو، سپیده دم امروز (پنجشنبه) در پایگاهی در مرکز اسرائیل انجام شد. این پروژه با کمک مالی ایالات متحده و زیر سرپرستی آژانس پدافند موشکی آن کشور انجام گرفت.

ایالات متحده امیدوار است با کمک دانشمندان امور فنی اسراییل، طراحی و تولید سامانه های ضد موشکی جدیدی طراحی و تولید شود که بتواند خطرات موشکی رژیم ایران را خنثی کند.

در ده سال اخیر، سپاه پاسداران در ایران به تولید ده ها نوع موشک پرداخته و بر این گمان است که به کمک آن ها بتواند یک نیروی بازدارنده در خاورمیانه به وجود آورد و بدون نیاز به لشکرکشی، آرمان های استعماری خود را عملی سازد.

ایالات متحده در اجرای پروژه پیکان سه نیز به اسرائیل کمک مالی کلانی کرده است. این سامانه پدافند هوایی در سال گذشته تکمیل شد و در اختیار ارتش اسرائیل قرار گرفت. ولی دانشمندان همچنان به تکمیل و بهینه سازی آن هم ادامه می دهند.

موشکی که در آزمایش سپیده دم امروز هدف حمله ضد موشک اسرائیل از نوع پیکان دو قرار گرفت، نوع پیشرفته ای از موشک های بالستیک و دورپرواز زمین به زمین می باشد که سپاه پاسداران در ایران نیز اعلام کرده که شبیه آن را در اختیار دارد.

در پایان این آزمایش موفقیت آمیز، وزیر دفاع بنی گانتس، که روز گذشته هدف عمل جراحی ماهیچه های پشت قرار گرفت، گفت: «اسرائیل همیشه باید بکوشد چند گام از دشمن خود جلوتر باشد تا بتواند هرگونه قصد تعرضی آن را به موقع خنثی کند.

رهبران اسرائیل بارها گفته اند که رژیم ایران و عملیات تحریک آمیز آن، بزرگترین خطر امنیتی برای اسرائیل محسوب می شود. اسرائیل یکی از کشورهای عمده ای است که همگام با ایالات متحده، خواهان ادامه تحریم های تسلیحاتی بین المللی علیه رژیم ایران است. دوران اعتبار قطعنامه ای که این تحریم های تسلیحاتی را برقرار ساخته، دو ماه دیگر به پایان می رسد.