اسرائیل یک پهپاد سپاه پاسداران را نابود کرد – یک جنگنده اسرائیلی سرنگون شد

عکس بالا: محل سقوط هواپیمای جنگی اسرائیل در بخش شمالی کشور در جریان حوادث سپیده دم امروز (شنبه)

در یک تجاوز وخیم نظامی، سپیده دم امروز (شنبه) یک پهپاد سپاه پاسداران حکومت اسلامی ایران از طریق خاک سوریه وارد حریم هوایی اسرائیل شد و به پرواز به سوی داخل خاک این کشور ادامه داد. یک هلیکوپتر نظامی اسرائیل بلافاصله به پرواز در آمد و پهیپاد ایرانی را ساقط ساخت. این پهپاد در داخل خاک اسرائیل متلاشی شد و قطعات آن در اختیار ارتش این کشور است.

لحظاتی دیگر هواپیماهای اسرائیلی دستگاه پرتاب این پهپاد را در داخل خاک سوریه منهدم ساختند و هدف های دیگری را نیز بمباران کردند که هنوز درباره جزئیات آن خبری منتشر نشده است.

در جریان عملیات، یک جنگنده بمب افکن اسرائیلی از نوع اف شانزده دچار سانحه شد و دو خلبان آن ناچار به ترک هواپیما شدند و با چتر نجات در داخل خاک اسرائیل به زمین نشستند.

خود هواپیمای آنان نیز در داخل اسرائیل با زمین برخورد کرد و متلاشی شد.

ارتش اسرائیل هنوز جزئیات بیشتری در این باره منتشر نساخته است.

تلویزیون سوریه خبر داد که سپیده دم امروز شماری از جنگنده بمب افکن های اسرائیلی وارد حریم هوایی آن کشور شدند و سیتسم دفاع ضد هوایی سوریه وارد عمل شد و چندین موشک به سوی آن ها پرتاب کرد.

تلویزیون سوری می گوید که شمار نامعلومی از هواپیماهای اسرائیلی را نابود کرده است. این ادعا مورد تائید قرار نگرفته است.

در گزارش های پیشین آمده بود که نیروی هوایی روسیه سیستم ضد موشکی اس – ۴۰۰ در سوریه مستقر ساخته است.

در بیانیه رسمی سخنگوی ارتش اسرائیل آمده است که هدف های مورد بمباران، متعلق به سپاه پاسداران ایران در خاک سوریه بوده است.

اسرائیل همیشه اعلام داشته که به هرگونه تعرض نظامی از خاک همسایه پاسخ خواهد گفت.

تجاوز پهپاد سپاه پاسداران به حریم هوایی اسرائیل یک روز پیش از سالگرد به قدرت رسیدن حکومت اسلامی در ایران رخ می دهد و احتمال می رود که سپاه قصد داشته در آستانه این روز به یک دستاورد تبلیغاتی نائل شود.

این درگیری ساعت ۲۵ر۴ بامداد روی داد و بلافاصله آژیر خطر در آبادی ها و شهرک های اسرائیلی در بلندی های گولان به صدا در آمد و به ساکنان توصیه شد وارد پناهگاه شوند.

ولی هیچ اتشباری مرزی رخ نداد و در لحظه گزارش این خبر (ساعت ۳۰ر۸ بامداد به وقت اسرائیل) آرامش مرزی برقرار است.

به ساکنان آبادی ها پس از دقایقی اطلاع داده شد که می توانند از پناهگاه ها بیرون آیند.

در اسرائیل هر خانه دارای پناهگاه بتونی است و هر آپارتمان اطاق بتونی دارد که می تواند پناهگاه در برابر حمله موشکی باشد.

در روزهای شنبه که روز تعطیل در اسرائیل محسوب می شود، گروه عطیمی از اسرائیلیان به گردش می روند و بلندی های گولان یکی از مناطق سرسبز و مورد علاقه گردشگران است.

مقامات نظامی اعلام کرده اند که مردم می توانند به گردش عادی ادامه دهند.

در عین حال، مقامات نظامی می گویند که “ماجرا هنوز ادامه دارد” که ماهیت آن مشخص نشده است.

مقامات سیاسی و ارتشی اسرائیل در هفته های اخیر گفته بودند که اوضاع در مرز این کشور با لبنان بحرانی است. ولی این بار، درگیری از مرزهای سوریه آغاز شد.

نخست وزیر اسرائیل و اعضای کابینه محدود امنیتی، در این هفته از خط مرزی اسرائیل با سوریه و لبنان دیدن کردند. نتانیاهو پس از بررسی امور و دریافت گزارش از فرماندهان سپاه شمال، به خبرنگاران گفت که اسرائیل برای رویارویی با هرگونه احتمالی، آمادگی کامل دارد.

4 دیدگاه‌

  1. تصویر فوق بیشتر به بلایای طبیعی شباهت دارد تا به بلایای انسانی دقیقاً نظیر جنگ!

    اگر بلایای انسانی نظیر جنگ و بلایای طبیعی نظیر سیلاب همزمان رخ بدهد پس کدامین بلایای انسان را فراء خواهد گرفت؟

    بلایای الهی تنها چشم انداز آینده در پیش است. اسرائیل با بلایای الهی تاریخ ساز شده است!

  2. ما شکست خوردیم چون فهم و اندیشه درستی که یهودیان داشتند پشت اسلام سیاسی نبود برا همین میگم شما به امامت تورات برین جلو خدا بزرگه نا امید نشین.ولی دینو به مردمتون زور نکنید چون اگه دین زور بود هر پیامبری میومد همه ایمان میاوردند دیگه خدا هیچ قومی را عذاب نمیکرد.زیاد به مذهبیها میدون ندید که روی شما مسلط بشن ولی در عین حال تا جای ممکن فرد فردتون سعی کنین حرمت دینم نگه دارید.برتری تکنولوژی شاید ۱۰۰ سال دیگه تموم بشه بلا خره رشد هست الان پاکستانم سلاح اتمی داره اینا اگه بخان میتونن از پاکستان یا کره شمالی هم سلاح اتمی بگیرن یا شایدم همین الان دارن.ولی هیچ موقع از خدا نا امید نشین دیدین که تا قاسم اومد نزدیکه فلسطین توی ایران چی شد اینا کارا خداست.شما اینجا هستید تا تورات وحرمت روز شنبه را نگه دارید.میخاهید نگه ندارید دین زور نیست تصمیم با شماست ولی یک فلسفه وجودی پشت شما هست که الان در اسراییل هستید و بدونید کل فلسطین مال شماست اگر پای اون بایستید مال شماست و اگر تسلیم بشین باز هم ممکنه سر از کورها که خشم خداست سر در بیارید پس نترسید.من به اون یهودی شهید روی اون تپه افتخار میکنم اون شروع کننده قتل نبود و زمین خصوصی هیچ فلسطینی را غصب نکرد از حقش دفاع کرد

Comments are closed.