اسماعیل قاآنی:اسراییل بداند که دیوارهای اطرافش را خراب خواهیم کرد و استخوانهای آمریکا را می شکنیم

سپاهی پاسدار اسماعیل قاآنی در ادامه رجز خوانی های مقام های سیاسی و نظامی رژیم طی سخنانی بار دیگر زبان به تهدید اسراییل و ایالات متحده گشود.

اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت:«اسرائیل در حال کشیدن دیواری دور کشورش به عرض یک متر و ارتفاع شش متر است تا در امان بماند، اما مطمئن باشند که ما آن دیوار را هم خراب خواهیم کرد.»

او که امروز در مراسم «یادواره شهدای عملیات‌های خیبر و بدر» سخن می‌گفت، افزود:« با اینکه همه امکانات دنیا در اختیار اسرائیل است، اما مستکبران جهان مانند آمریکا و اسرائیل از همیشه ضعیف‌تر شده‌اند.»

اسماعیل قاآنی سال گذشته و در پی کشته شدن قاسم سلیمانی در حمله پهپادی آمریکا در عراق، جانشین او شد.

دولت پرزیدنت ترامپ نیروی قدس و سپاه پاسداران رژیم اسلامی را در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا قرار داد.

قاآنی با اشاره به کشتن قاسم سلیمانی گفت: «دشمن اگر دشمنی نکند، دشمن نیست و آمریکا با ترور سردار عزیز اسلام حاج قاسم سلیمانی، جنایتکار بودن خودش را به جهانیان اثبات کرد.»

او افزود:« گفته‌ایم استخوان‌های آمریکای جنایتکار را می‌شکنیم و صدای شکستن آن به موقع به گوش خواهد رسید. امروز شاهد هستیم که آمریکا با مشکلات داخلی فراوانی روبه‌رو‌ست و بعد از شهادت سردار سلیمانی نیز شاگردان و مریدان مکتب ایشان اعلام کردند استخوان‌های آمریکا را درهم خواهیم شکست.»

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در پی کشته شدن قاسم سلیمانی، از «انتقام سخت» جمهوری اسلامی سخن گفت، اما واکنش جمهوری اسلامی به شلیک چند موشک به پایگاه نظامی ائتلاف به رهبری آمریکا در عین الاسد عراق ‌محدود شد که بر اساس گزارش سازمان های اطلاعاتی فاش گردید که  این حمله از قبل اطلاع به نیروهای امریکایی اطلاع داده شده بود.

خامنه‌ای نیز روز گذشته بار دیگر با حمله به آمریکا و عربستان سعودی، بر حمایت رژیم اسلامی از حوثی‌ها و دیگری گروه‌های نیابتی حکومت در منطقه تاکید کرد.

سپاهی پاسدار قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران هم در سخنان امروز خود در همین باره گفت:« نیرو‌های مقاومت فلسطین و یمن سرافراز که با دست خالی موشک می‌سازند و رژیم سعودی را مورد هدف قرار می‌دهند، رهرو مکتب امام و شهدا انقلاب هستند.»

او گفت:« اگر چه رزمندگان یمنی هیچ رسانه‌ای در اختیار ندارند، اما دنیا را شگفت‌زده کرده‌اند. این رزمندگان در کمتر از ۱۰ روز، هشت عملیات موفقیت آمیز را بر روی مراکز رژیم سعودی انجام داده‌اند.»

دفتر نمایندگی دائم عربستان سعودی در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت، با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی از حوثی‌ها، از جامعه جهانی خواسته که در قبال آنچه تهدیدات جمهوری اسلامی علیه صلح و ثبات خوانده شده، مسئولانه برخورد کنند.

گفتنی است پس از ورود بایدن به کاخ سفید دستگاه دیپلماسی وی گروه تروریستی حوثی های یمن را که به دستور پرزیدنت ترامپ در لیست تروریستی قرار گرفته بود از این لیست خارج نمود و همین امر دست رژیم اسلامی را باز تر کرد تا به حمایت خود از این گروه مسلح بیافزاید.

یکی از موارد اختلاف نظر دولت اسرائیل و دولت بایدن اقدامات تروریستی رژیم ایران در منطقه و تهدیدات روزانه آنها بر علیه اسراییل است.

در روزهای گذشته بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در گفتگوی رسانه ای خود با شبکه آی ۲۴ اسراییل گفت:من به عنوان رییس تنها دولت یهود در جهان هر کاری و اقدامی برای حفاظت از مردم و کشور اسرائیل لازم باشد انجام خواهم داد و اجازه نخواهم داد رژیم ایران که اسرائیل را به نابودی تهدید می کند به سلاح اتمی دست یابد.