اسکای نیوز خبر می دهد که هکرهایی از جانب حکومت ایران توانسته اند به موبایل های سیاستمداران انگلیسی دسترسی پیدا کنند

اسکای نیوز خبر می دهد که هکرهایی از جانب حکومت ایران توانسته اند به موبایل های سیاستمداران انگلیسی دسترسی پیدا کنند

کوتاه مدتی پس از آن که در اسرائیل افشا شد که احتمالاً هکرهایی از جانب حکومت اسلامی ایران توانسته اند به تلفن شخصی یک سیاستمدار تازه وارد اسرائیل رخنه کرده و اطلاعات داخل تلفن وی  را بدزدند اکنون شبکه تلویزیونی اسکای نیوز در بریتانیا خبر می دهد که احتمالا ارتش سایبری رژیم ایران توانسته است به تلفن های دستی شماری از سیاستمداران آمریکایی و همچنین رسانه‌های گروهی و سایت‌های حساس در آن کشور وارد شوند و موجب اختلال و دزدیدن اطلاعات گردند.

در این گزارش گفته شده که هکرهای ایرانی توانسته اند دست کم وارد شماره های تلفن ده تن از  سیاستمداران بریتانیایی شوند.

به موجب گزارش اسکای‌نیوز این حمله سایبری پیش از عید کریسمس مسیحیان حدود ۴ ماه پیش رخ داد و اطلاعات حساسی ربوده شده و همچنین اختلالی که در امور رسانه ای و مخابراتی بریتانیا صورت گرفته مهم بوده است.

اسکای نیوز در ادامه گزارش خود گفت که نتیجه گیری در این زمینه از سوی کمپانی معتبر آمریکایی در کالیفرنیا صورت گرفته که به موجب آن هکرهای ایرانی دو سال پیش نیز توانسته بودند به امور کامپیوتری پارلمان بریتانیا رخنه کنند.

اسکای نیوز خبر داد که در جریان حمله سایبری که در ۲۳ دسامبر ۲۰۱۸ رخ داد همچنین شمار زیادی از امور  مخابراتی و امور مالی خصوصی بریتانیا نیز آسیب دید.

بانکهای بریتانیا یکی از موسساتی بودند که کار آنها مختل شد و زیان‌هایی وارد آمد که هنوز از  ابعاد آن گزارشی دریافت نشده است.

2 دیدگاه‌

  1. احتمالش هست.چون من به عینه خودم با این حرومیا سروکارداشتم توی فضای مجازی و قدرت هک کردن شون روی نرم افزارای اجتماعی ودزدی اطلاعات سیستم پیشرفته اس، اینا میرن خارج کشوربورسیه میشن و همین چیزا رو یاد میگیرن زیرنظرنهادهای اطلاعاتی. پس توقع دارین مدیریت بخونن.

Comments are closed.