اظهارات صالحی و آخوند احمد خاتمی درباره توان اتمی و موشکی رژیم، به افزایش هراس حکومت از سقوط، تلقی می شود

اظهارات آخوند احمد خاتمی در مورد آن که رژیم فرمول تهیه بمب هسته ای را در اختیار دارد، بسیار ناشیانه تلقی شد

علی اکبر صالحی دوباره گفته است که رژیم قادر است به سرعت به برنامه های اتمی بازگردد و غنی سازی اورانیوم را از سر بگیرد.

او می گوید که همه تاسیسات اتمی دست نخورده باقی مانده و آماده راه اندازی دوباره می باشد. ره گفته رئیس آژانس اتمی ایران، رژیم توانسته است سانتریفیوژهای تازه ای بسازد که روند غنی سازی را سریعتر انجام می دهد.

آگاهان این سخنان را نوعی هشدار به کشورهای اروپایی می دانند که نتوانسته اند خواسته های رژیم یران را برای دور زدن تحریم های آمریکایی تامین کنند.

به گفته تحلیلگران، حتی اگر نسخه ای یافت شود که با کمک آن بتوان تحریم ها را دور زد، تنها شرکت های کوچک اروپایی که با ایالات متحده دادوستد ندارند ممکن است به آن بپیوندند و کمپانی های بین المللی اروپا، از ماه ها پیش به معاملات و روابط بازرگانی خود با رژیم ایران پایان داده اند. یک نمونه از این قطع همکاری ها، بیرون رفتن کارخانه های بزرگ خودروسازی اروپا و کره جنوبی از ایران می باشد.

همچنین اظهارات آخوند احمد خاتمی در مورد آن که رژیم فرمول تهیه بمب هسته ای را در اختیار دارد، بسیار ناشیانه تلقی شد. خاتمی که عضو مجلس خبرگان است، در سمت امام جمعه موقت تهران گفته بود که رژیم نسخه تولید بمب هسته ای را در اختیار دارد. گفتنی است که چنین نسخه ای را می توان در اینترنت نیز یافت و جزئیات آن در اختیار همگان قرار دارد. ولی شیوه عمل کردن به این نسخه به توانایی علمی نیازمند است.

به گفته آگاهان، این اظهارات آخوند احمد خاتمی که یکی از مهره های اصلی رژیم محسوب می شود، در ضمن ثابت می کند که حکومت ایران، از روز اول، زیر پوشش بهره گیری مسالمت آمیز از نیروی هسته ای، قصد تولید بمب هسته ای داشته است.

اسنادی نیز که سرویس اطلاعات خارجی اسرائیل (مُوساد) از تهران به اورشلیم آورد نیز از این واقعیت پرده برداشته است.

آخوند احمد خاتمی در خطبه روز جمعه گفته بود که مسلح شدن به توان موشکی و اتمی، از آن رو برای حکومت جنبه حیاتی دارد که بتواند در برابر ایالات متحده و هم پیمانان آن، از خود دفاع کند.

گفتنی است که رژیم ایران از یک سو به ستیز با حکومت های عربستان و بحرین و کشورهای عرب دیگر ادامه می دهد و هم زمان اسرائیل را به نابودی تهدید می کند، و در همان حال ادعا دارد که برای دفاع از خود، باید از توان موشکی و اتمی بسیار بالایی برخوردار باشد.

به گفته آقای منشه امیر، اینگونه اظهارات ماجراجویانه، که هدف ظاهری آن ترساندن ایالات متحده و کشورهای غربی است، نشان دیگری از این واقعیت است که رژیم نسبت به آینده و سرنوشت خود، به هراس عمیق مبتلا شده است.

برخی تحلیلگران چنین ارزیابی می کنند که اظهارات تهدید آمیزی که از زبان علی اکبر صالحی و آخوند احمد خاتمی و دیگر دست اندرکاران رژیم در هفته های اخیر در تهران شنیده می شود، از جانب آشنایان امور در کشورهای غربی، هشدارهای توخالی تلقی می گردد و هیچ گونه تاثیری ندارد.