اظهارات ضد و نقیض درباره قتل فرشید هکی فعال حقوق بشر و محیط زیست و روزنامه‌نگار همچنان ادامه دارد

فرشید هکی پیش از آن که جسدش به آتش کشانده شود توسط افرادی مورد حمله با چاقو قرار گرفته ضربات متعدد چاقو باعث قتل او شده است

اظهارات ضد و نقیض درباره قتل فرشید هکی فعال حقوق بشر و محیط زیست و روزنامه‌نگار همچنان ادامه دارد.

این در حالی است که موضوع قتل جمال خاشقجی روزنامه عربستانی در کنسولگری عربستان در ترکیه همچنان در صدر رسانه‌های بزرگ جهان مطرح است ولی به موضوع کشته شدن فرشید هکی هیچ اشاره ای نمی شود.

بر اساس گزارش‌ها محمد علی قدوسی وکیل ماریا تقی زاده همسر فرشید هکی درباره آخرین وضعیت این پرونده گفته است این پرونده فعلاً در مرحله تحقیقات در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تهران ویژه امور جنایی قرار دارد.

تا کنون هیچ گونه گزارش دقیق قضایی مشخصی درباره علت این موضوع به عمل نیامده است.

محمد علی قدوسی در مصاحبه‌ای که با برنامه خبری بی بی سی لندن پخش شد در واکنش به این پرسش که این پرونده چرا به بخش جنایی ارسال شده و آیا عموم پرونده‌ها به دادسرای جنایی فرستاده می‌شوند و یا دلیل خاصی دارد گفت بر اساس قوانین و مقررات ایران در دادسراها تقسیم وظایف انجام شده است و دادسرا های تخصصی فعالیت می‌کنند.

مسئله صدمات بدنی عمدی علیه تمامیت جسمانی نمونه بارز قتل یا قتل عمد مشخصا در دادسرای عمومی جنایی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این پرونده هم به لحاظ  جهاتی که داشته و یک فوت مشکوک بوده طبیعتاً به این دادسرا ارجاع شده است.

باید یادآور شد که طبق گزارش‌های اولیه وکیل فرشید هکی پیش از آن که جسدش به آتش کشانده شود توسط افرادی مورد حمله با چاقو قرار گرفته ضربات متعدد چاقو باعث قتل او شده است حمله کنندگان پس از این جنایت جسد را در درون اتومبیل متعلق به فرشید هکی گذاشته و آن را به آتش کشیدند تا علائم جرم را از بین برده باشند.